דיעות על ייצור בקנה מידה לראשונה: ייצור מסחרי של פלסטיק על בסיס ביולוגי, עשוי מחומרים מתחדשים

שיתוף הפעולה מהווה ציון דרך, שכן זו הפעם הראשונה שפוליפרופילן על בסיס ביולוגי ופוליאתילן בדחיסות נמוכה על בסיס ביולוגי מיוצרים בו-זמנית בקנה מידה מסחרי

 

רוטרדם, הולנד, 18 ביוני 2019  /PRNewswire/ —

 

LyondellBasell (NYSE: LYB), אחת החברות הגדולות בעולם לפלסטיק, כימיקלים וזיקוק ו- Neste(NESTE, Nasdaq Helsinki), היצרנית הגדולה בעולם של דיזל מתחדש מפסולת ומשאריות, הודיעו היום במשותף על הייצור הראשון במקביל בקנה מידה מסחרי של פוליפרופילן על בסיס ביולוגי ועל פוליאתילן בדחיסות נמוכה על בסיס ביולוגי.

 

PHOTO

 

הפרויקט המשותף עושה שימוש בפחמימנים המתחדשים של Neste שמקורם בחומרי גלם בני-קיימא על בסיס ביולוגי, כגון פסולת ושאריות שמנים. במסגרתו הופקו בהצלחה כמה אלפי טונות של פלסטיק על בסיס ביולוגי, שאושרו לייצור אריזות מזון ושווקו תחת השמות Circulen ו-Circulen Plus, משפחת המותגים החדשה מבית LyondellBasell, המיוצרים מתוך תפישה של כלכלה מעגלית.

.

“הרוח החדשנית של חברת LyondellBasell מתפרשת על פני עשרות שנים, והישג מעין זה מהווה דוגמה לפעולות הקונקרטיות שאנו נוקטים כדי לתמוך בכלכלה מעגלית,” מסר ריצ’רד רודייקס (Richard Roudeix) סמנכ”ל בכיר ב- LyondellBasellלענייני אלקנים (Olefins) ופולי-אלקנים (Polyolefins) באירופה, באסיה וברחבי תבל. “באמצעות השימוש במשאבים מתחדשים, אנו תורמים למאבק נגד משבר האקלים ומסייעים ללקוחותינו להשיג את יעדיהם הסביבתיים.”

.

“אנו נרגשים מכך שאנו יכולים לאפשר לתעשיית הפלסטיק להכניס לשימוש יותר חומרים על בסיס ביולוגי במסגרת ההיצע שלה. זה מאוד מספק לראות את הפחמימנים של Neste מתפקדים באופן מושלם בייצור בקנה מידה מסחרי של פולימרים על בסיס ביולוגי, ומספקים חלופה מוכנה-לשימוש לחומרים שמקורם במאובנים,” מסר נשיא ומנכ”ל Neste, פטר ונקר (Peter Vanacker). “שיתוף הפעולה החלוצי הזה עם LyondellBasell מהווה ציון דרך משמעותי ביותר בייצור המסחרי של הפולימרים המתחדשים שמייצרת Neste ובעסקי הכימיקלים שלה, המתמקדים בפיתוח פתרונות מתחדשים ומעגליים עבור מותגים בני-קיימא שפניהם לעתיד.”

 

לראשונה בתעשייה

ההישג הינו יוצא מן הכלל במובן זה שהוא משלב בין חומרי הגלם המתחדשים הייחודיים של Neste ובין היכולות הטכניות של LyondellBasell. יכולת הפיצוח הגמישה של LyondellBasell אפשרה לה להכניס לשימוש חומר גלם מתחדש חדש באתר שלה בווסלינג (Wesseling) שבגרמניה, שהומר ישירות לפוליאתילן על בסיס ביולוגי ולפוליפרופילן על בסיס ביולוגי. צד שלישי, בלתי תלוי, בדק את מוצרי הפולימר תוך שימוש במאתרי פחמן ואישר כי הם מכילים למעלה מ-30% חומרים מתחדשים.

.

חברת LyondellBasell מכרה חלק מן המוצרים המתחדשים שיוצרו בשלב הניסיון ללקוחות רבים, בין השאר ל-Cofresco, חברת בת של קבוצת Melitta, המייצרת מותגים כגון Toppits® ו-Albal®, שהיא הספקית המובילה באירופה של מוצרים ממותגים בתחום האריזות לבית. Cofresco מתכננת להשתמש בפוליאתילן על בסיס ביולוגי מסוג Circulen Plus כדי ליצור חומרי אריזה בני-קיימא למזון.

 

אודות LyondellBasell

LyondellBasell (NYSE: LYB) היא אחת מהחברות הגדולות בעולם לפלסטיק, כימיקלים וזיקוק. בזכות היוזמות של עובדיה ברחבי תבל, LyondellBasell מייצרת חומרים ומוצרים המהווים מפתח לפתרונות מתקדמים לאתגרים המודרניים, כגון שיפור בטיחות המזון באמצעות אריזות קלות וגמישות, הגנה על אספקת המים הנקיים באמצעות צנרת חזקה ומגוונת יותר, שיפור הבטיחות, הנוחות וניצול הדלק ברבות מן המכוניות והמשאיות הנמצאות כיום בדרכים ואבטחת פונקציונליות בטוחה ואפקטיבית באלקטרוניקה ובמכשירי חשמל. חברת LyondellBasell מוכרת מוצרים ביותר מ-100 מדינות, והיא היצרנית הגדולה בעולם של תרכובות פולימרים והחברה הגדולה ביותר המעניקה רישיונות לפולי-אלקנים. בשנת 2019, הופיעה LyondellBasell ברשימת “החברות מעוררות ההתפעלות בתבל” (“World’s Most Admired Companies”) של המגזין Fortune. אפשר למצוא את חברת LyondellBasell באתר www.LyondellBasell.com.

 

אודות Neste

Neste (NESTE, Nasdaq Helsinki) יוצרת פתרונות בני-קיימא לצרכים תחבורתיים, עסקיים וצרכניים. המגוון הגדול של המוצרים המתחדשים שלנו מאפשר ללקוחותינו להפחית את פליטת גזי החממה ואת הנזק לאקלים. אנו היצרנים הגדולים בתבל של דיזל מתחדש המזוקק מפסולת ומשאריות, ומכניסים לשימוש פתרונות מתחדשים גם בתעשיות התעופה והפלסטיק. כמו כן, אנו פועלים כמזקקה מתקדמת מבחינה טכנולוגית המייצרת מוצרי שמנים באיכות גבוהה. ברצוננו להיות שותפים מהימנים, שכן המומחיות, המחקר והמפעלים בני-הקיימא שלנו זוכים להערכה רבה. בשנת 2018, ההכנסות של Neste עמדו על 14.9 מיליארד אירו. בשנת 2019, הייתה Neste ממוקמת במקום השלישי ברשימת 100 החברות בנות-הקיימא בתבל.