משפצים את הסירה היחידה בעולם בעלת מנוע ״פרארי״

הסירה היחידה בעולם המצוידת במנוע פרארי נבנתה בברכתו של אנזו פרארי

 

מאראנלו (MARANELLO), איטליה, 20 ביוני 2019 /PRNewswire/ — כלי השיט האחד והיחיד בהיסטוריה שפועל על מנוע “פרארי”, זוכה כעת לתשומת לב עולמית רבה עם שובו אל משכנו המקורי, במאראנלו שבאיטליה. כלי השיט ההיסטורי, היחיד מסוגו, שנבנה בשנת 1952 תוך מעורבות של אנזו פרארי עצמו, עובר כעת שיפוץ מנוע במרכז הטכני המפורסם Ferrari Classiche (“פרארי קלאסיקֶה”), כהכנות לקראת יום הולדתו ה-70.

 

 

הסירה, ששמה Arno XI, נבנתה כדי לשבור שיאי עולם במהירות ויש לה ייחוס חסר תקדים, שכן היא קבעה שיא שטרם נשבר – 240 קמ”ש – ב-1953, באגם איזאו (Lago d’Iseo) שבאיטליה. ב-1951, הבעלים הראשון של הסירה, אקילה קסטולדי (Achille Castoldi) התיידד עם הנהגים שייצגו את פרארי בגראנד פרי, אלברטו אסקרי (Alberto Ascari) ולואיג’י וילורזי (Luigi Villoresi). שני נהגי המרוצים המפורסמים סייעו לקסטולדי להשיג את מה שיהיה המנוע האחד והיחיד מבית פרארי שנבנה ספציפית עבור כלי שיט. אנזו פרארי הסכים להיות מעורב בפרויקט באופן אישי, ופיקח על כל שלב ושלב בבניית המנוע ובבדיקתו. מתכנן המנועים הראשי של פרארי, אאורליו למפרדי (Aurelio Lampredi) וצוות ההנדסה כולו היו מעורבים ישירות בפרויקט.

.

“זהו אחד המנועים החשובים ביותר בתולדות פרארי,” מסר לואיג’ינו “ג’יג’י” בארפ (Luigino “Gigi” Barp), העומד בראש Ferrari Classiche, היחידה האחראית בחברת פרארי על שיפוץ מוצרי החברה עד להשבתם למצבם המקורי. “שיפצנו את כלי הרכב הנדירים והיקרים ביותר שנוצרו אי פעם ע”י פרארי, אולם ברור שעבדנו רק על מנועים ומֶרְכַּבים של מכוניות. שיפוצו של מנוע ה”פרארי” הזה, משנת 1952, שנבנה במיוחד בעבודת יד לצורך התקנתו הייחודית בכלי השיט הספציפי הזה, הוא התרגשות של פעם בחיים, עבור כולנו במטה פרארי.”

.

“תאר לעצמך שאתה טכנאי בכיר ב’פרארי’ ומתאפשר לך לעבוד על אותם חלקים שאנזו פרארי עצמו סייע לתכנן וליצור,” אומר הבעלים הרביעי – והנוכחי – של הסירה, מילטון ורט (Milton Verret), איש עסקים מאוסטין (Austin). “כאספן של פריטי פרארי ייחודיים ונדירים, אני יכול לומר שדבר לא ישווה לסירת מרוץ המונעת ע”י מנוע פרארי F1 שתוכנן למרוצים. הוסיפו לכך את המעורבות האישית של אנזו, ויש לכם מנוע מתפקד, שרוב חובבי הספורט המוטורי היו מוכנים למות בשבילו. הוא פשוט ייחודי עד כדי כך.”

.

המנוע משנת 1952 שעדיין מותקן כיום על גבי Arno XI הוא מנוע פרארי בנפח 4.5 ליטר בעל 12 צילינדרים מסוג 375 (השנה “1952” מוטבעת על גבי בלוק המנוע). זהו אותו סוג מנוע שהניע את מכונית ה”פרארי” שניצחה, לראשונה אי פעם, במרוץ אליפות העולם “פורמולה 1″, בגראנד פרי הבריטי שנערך בסילברסטון (Silverstone), שנה קודם לכן. יחס הדחיסה של המנוע הוא 12:1, ויש לו די עוצמה כדי להניע את המדחף הדו-להבי במהירות של 10,000 סל”ד. המנוע מצויד בהצתת מגנטו כפולה, עם 24 פלאגים של הצתה, במקום 12 כמקובל במנועים אחרים. השימוש במגנטים במקום במכסי מפלג מבטיח שהמנוע ימשיך לפעול גם כשהוא מכוסה במים.

.

הספק הבלימה המקורי של מנוע ה”פרארי” היה 350. אולם לאחר בדיקות ראשוניות ומספר מרוצים בראשית שנת 1953, על אף שהספינה האיצה למהירות גבוהה בהרבה מ-100 מייל לשעה, אנזו פרארי הורה להתאים את המנוע לדלק מתנול, כדי לאפשר יחס דחיסה גבוה יותר. הוא הוסיף שני מדחסים מסוג Roots  (או מדחסי גידוש תואמים) וצמד מאיידים (carborators) מסיביים, בעלי ארבעה משנקים (chokes), וכתוצאה מכך, המנוע הגיע בסופו של דבר להספק בלימה שעמד על 500! בזכות מנוע ה”פרארי” הזה, יש לספינה ייחוס עשיר בשיאי עולם במהירות.

.

“כאשר הצוות שלי ב’פרארי’ יסיים את עבודתו על המנוע הזה, הוא יפעל בדיוק כפי שהוא פעל כאשר קסטולדי והמייסד שלנו, מר פרארי, סובבו את המפתח לראשונה, בשנת 1952,” הוסיף בארפ.

.

“רציתי לוודא שהספינה תהיה במצב מושלם לקראת יום הולדתה ה-70,” מסר ורט. “מדובר כאן בשימור ההיסטוריה של פרארי. בזכות הנדירות הזו, ערכם של חלק מכלי הרכב מבית ‘פרארי’ מגיע לעשרות מיליוני דולרים. וסירה שהיא ‘יחידה במינה’ לא תסולא בפז.”

.

מאז 2012, הושאלה הסירה Arno XI לשני מוזיאוני פרארי הנמצאים באיטליה והמפורסמים בעולם כולו. עשרות אלפי מבקרים במוזיאונים אלה צפו בכלי השיט הזה. הסירה הוצגה בתצוגה לצד המכונית הזוכה ב”פורמולה 1″ בשנת 1951, בתצוגה שהדגימה את השליטה של פרארי, הן ביבשה והן בים.

.

לדברי בארפ, “זהו פרק מתמשך בהיסטוריה עבור פרארי. המנועים שלנו אכן מיוצרים כך שהם יפעלו לנצח, ולאחר כמעט 70 שנה, לכבוד הוא לי לטפל כיום בסדנת Ferrari Classiche במנוע היחיד במינו, שנבנה בעבודת יד לפי הזמנה. מר ורט נתן בנו אמון והפקיד אותו בידינו, ואנו עושים אותו דבר למען חובבי פרארי בכל רחבי תבל.”

.

ב- Ferrari Classicheמצפים כי העבודה על סירת ה”פרארי” תסתיים בראשית הסתיו, המועד בו מתכנן מר ורט לעשות סיבוב הופעות עולמי ולהציג אותה לחובבי פרארי ברחבי תבל.

.

אודות מילטון ורט

מילטון ורט הוא יזם ופילנתרופ מאוסטין, טקסס, שעובד עם ארגוני צדקה למען ילדים בכל רחבי ארה”ב. מר ורט הוא אספן נלהב של מכוניות קלאסיות, סירות וממורביליה של רוק אנ’רול. הוא אחראי לייסוד ולתפעול של מספר עסקים ויוזמות מצליחים כלל-ארציים ארה”ב.

 

עניין מרכזי