טראמפ הורה על חיסולים והתקפות סייבר במקום הפצצות

הנשיא טראמפ לא חסך שבטו מיועצו הביטחוני הבכיר ג׳ון בולטון, השוהה בארץ והגדיר אותו נץ חמום מוח שמוכן בכל רגע לצאת למלחמת יחיד נגד כל העולם. אמנם הנשיא היה טיפ טיפה יותר עדין בניסוח אבל זה מה שכולם הבינו. בולטון הוא חוליגן בלתי אחראי ומסוכן שיש לקחת את המלצותיו בערבון הכי מוגבל שאפשר. זו בשורה רעה מאוד לביבי נתניהו שנוהג להשתמש בבולטון כדי לבצע לטראמפ שטיפות מוח תמידיות במטרה לגרום לאמריקנים לפתוח סוף סוף בעוד מלחמה מיותרת שרק תזיק לאמריקה ואף יותר מכך לישראל ולארצות ערב המתונות.היום התפרסם בארצות הברית שטראמפ הינחה את גורמי הצבא, המודיעין ומערך הסייבר להגיש לו תוכנית פעולה מיידית שבעיקרה היא תוכנית חיסולים, הטרדת סייבר ומלחמה מלוכלכת במקום הפצצות בשטח. לטענת האיראנים מתקפת הסייבר כבר החלה אך האיראנים טוענים שהדפו אותה.  

ב”ניו יורק טיימס” נטען כי הבית הלבן דרש לפתח אפשרויות חדשות שיוכלו לסייע להביא לכניעתה של טהראן מבלי להחמיר את המתיחות ולהידרדר למלחמה כוללת, דבר שלדעת הרפובליקנים יוביל להפסד של טראמפ לביידן בבחירות לנשיאות בשנה הבאה. 

 

טראמפ אמר מפורשות כי שוכנע שבשלב זה, מתקפה ישירה תחריף את המצב המתוח. הוא הזהיר את שליטי איראן שלא לנסות שוב לחזור על פעולה בנוסח שהביאה המתיחות הגדולה.כרגע נראה שהמתיחות פוחתת וכי טראמפ הבין שצריך לנקוט משנה זהירות כלפי עיצות האחיתופל שמגיעות אליו מהמזרח התיכון. 

 

עניין מרכזי