סוריה מאשימה את ישראל בהפצצה שהרגה תינוק ליד דמשק

סוריה הודיעה הלילה כי מערכת ההגנה האווירית שלה הצליחה ליירט כמה טילים שנורו ממטוסי קרב ישראליים לעבר מטרות בתחומי סוריה.

אחת המטרות שהותקפו היא באזור בסיס שכבר הופצץ פעמים רבות בעבר באזור דמשק. על פי הדיווחים הזרים, נגרם נזק למבנים אזרחיים ונרשמו אבידות. בין ארבעת ההרוגים המדווחים נמצא גם תינוק. כן דווח על פצועים שמספרם לא נמסר.

 

התקיפה בוצעה שעות אחדות לאחר שדווח כי הושלמה פריסת מערכת נוספת של טילים מסוג S-300 שהגיעו מרוסיה ונמסרו לצבא אסד לשם הגנה במרחבים שונים מפני תקיפות מן הסוג שאירעו הלילה.

בעבר הודתה ישראל בביצוע הפצצות כאלה למכביר כשהמטרה המוצהרת היא מניעת התבססות איראנים בסוריה והשמדת ציוד צבאי שמקורו באיראן וייעדו להעברה לידי החיזבאללה.

 

ככל הידוע, רוסיה, הפטרונית של אסד, אינה מצליחה לעצור בדרכים שאינן צבאיות את זליגת הנשק ואמצעי לחימה נוספים המגיעים לסוריה בדרכם להצטיידות גורמים שיעים בלבנון וברמת הגולן. הזירה הסורית הפכה כאוטית ובעייתית בעיקר לאחר שגם שיטחי עיראק הפכו כר לפעילות איראנית מתגברת והולכת.

 

ביטול הסכם הגרעין אמנם הכניס את טהרן למשבר כלכלי עמוק ולהיעדר יציבות פנימית אך במקביל גברה אי הוודאות והיציבות היחסית ששררה אחרי הניצחון על דאעש בזירה הפכה את האזור כולו לנפיץ ואת המצב למסוכן מתמיד.

 

עניין מרכזי