כנסיית השכל והכדורגל – המוסיקה נהדרת

כנסיית השכל
אף פעם לא תלכי לבד
שיר הנושא של הסדרה “ליגה ג’ ”
יוצר ובמאי: רובי אלמליח
מילים ולחן: רן אלמליח

כנסיית השכל, מאבני היסוד של הרוק הישראלי, מוציאה את השיר “אף פעם לא תלכי לבד” , מתוך הסדרה “ליגה ג’ ” שעלתה ב”כאן 11″  ובדיגיטל ביום שני ה 1.7.19
זוהי סדרה דוקומנטרית אשר מלווה ארבע קבוצות כדורגל מהפריפריה שנמצאות בליגה ג’. במאי ויוצר הסדרה הוא רובי אלמליח.

.
רובי אלמליח: ” הסדרה ליגה ג’ – הליגה האחרונה בכדורגל, מלווה אנשים מהפריפריה של ישראל, שהכדורגל עבורם הוא הסיכוי האחרון להצליח ולייצר משמעות לחייהם.עבור אדם הגדל בפריפריה בין אם הוא יהודי או ערבי אחת האפשרויות היחידות להצליח בחיים, להשתלב בחברה, ולשבור את תקרת הזכוכית היא הכדורגל.

.

בכל סרטיי נמשכתי לסיפורי השוליים של החברה הישראלית, זה העולם שגדלתי בו ואותו אני מכיר היטב. עולם הכדורגל וליגה ג׳ אינו זר לי. אני מכיר את הנפשות הפועלות, את השפה שלהן, את דרך ההישרדות המיוחדת רק להן, אבל מעבר לכל זה, את הרגישות מלאת האהבה שיש בהם. הגיבורים בסרט אינן נלחמים רק על המיקום שלהם בטבלה אלא נלחמים על ההגדרה העצמית שלהם, ובעיקר על מקומם בחברה הישראלית.”
.

המוזיקה המקורית לסדרה  כולה נכתבה ע”י רן אלמליח וכוללת כמובן גם את הסינגל שמשמש כשיר הנושא ואת הקליפ. על העיבודים וההפקה המוזיקלית אחראית הלהקה כולה.
רן אלמליח: “כתיבת המוזיקה לסדרה זרמה ממני בטבעיות. אני אמנם לא מחובר לכדורגל אבל כמי שגדל בשדרות, זה חלק בלתי נפרד מההוויה החברתית, והמשמעויות של כך גדולות מהמשחק עצמו.  מי שחי בפריפריה נאחז במשהו גדול יותר, מוזיקה או כדורגל, כדי לקבל משמעות מעבר למציאות האפרורית”.

.

“אף פעם לא, אף פעם לא תלכי לבד
אותו חלום, אותה חולצה אותו כאב
אותה שמחה, אותה תקרת זכוכית דקה
אף פעם לא, אף פעם לא תלכי לבד”

.

לאחר כ – 25 שנות פעילות המושתתות על רוק’נרול משובח, אנרגטי וסוחף, ועם שירים שהפכו לנכסי צאן ברזל – כנסיית השכל ביססה עצמה, כאחת מהלהקות האהובות והמצליחות, אשר הטביעו את חותמם הייחודי בפסקול הישראלי.

הופעות קרובות:
4.7 – פסטיבל הבירה בתקוע
8.8- זאפה ת”א

עניין מרכזי