עמיר פרץ נבחר ליו״ר שיקבור סופית את מפלגת העבודה

עמיר פרץ ניצל את המלחמה המטופשת, אך האופיינית במפלגה המתפוררת, של המאבק הפנימי בין שמולי לשפיר כדי לנצח את השניים בקלות בפריימריז ובכך שב לתפקיד יושב ראש מפלגת העבודה.

 

פרץ קיבל פחות מ-50 אחוזים מהקולות, כלומר אילו ויתרה סתיו שפיר, היה שמולי מנצח או להיפך. עמיר פרץ בן ה-67 כבר מילא את התפקיד וכשל בבושת פנים. עתה יש להמתין ולראות האם נכונות ההערכות שלו יצליח לחבור לאיש ומפלגתו תחוסל ולא תעבור את אחוז החבימה.

 

כ-30 מקרב 65 אלף המתפקדים ורחו להגיע לקלפיות. פרץ קיבל 47 אחוזים. סתיו שפיר קיבלה קצת יותר קולות משמולי שדורג ראשון בפריימריז האחרונים לפני הבחירות האחרונות. ככה זה בעבודה. הצבעה, בגידה, שינויים תזזיתיים והתרסקות מבישה.

 

במרצ בראשות ניצן הורוביץ מאושרים וסבורים שחלק ניכר מתמוכי שמולי יגיע עכשיו למרצ.

 

קודם דיווחנו: שלושת המועמדים לרשת את אבי גבאי אינם בנויים מהחומרים המסוגלים להציל את מפלגת העבודה. להיפך. לכן השאלה מי יהיה הקברן האחרון שיוליך את ההלוויה הצפויה בחודש ספטמבר, מעניינת רק מטעמי רחמים וחמלה כלפי המתרסקים. הסיכוי הכי גבוה הוא לעמיר פרץ והכל בגלל סתיו שפיר שתכרסם את שותפה למחאת הקוטג׳, איציק שמולי שדורג ראשון בפריימריז הקודמים.

 

עמיר פרץ כבר היה, כשל, סולק, טייל ממפלגה למפלגה ובכל מקום עשה רק צרות והתרסק. למזלו נכרכה בשמו כיפת בזל במקום המשקפת הסתומה כשר ביטחון והוא מנסה לרכוב על הטרקטור הזה כל הדרך לגיהנום הפוליטי. מדהים שאני מבין את המצב ואפילו נלחם כדי לשיר אל מלא רחמים למפלגה שהקימה את המדינה.

 

אשר לסתיו שפיר ואיציק שמולי אלה לא פחות מבדיחה לא מצחיקה. חבל אפילו להתייחס אליהם ברצינות. אם מי מהם זוכה, גם שני מנדטים לא יהיו להם כי ניצן הורוביץ שמעבר לכביש במרצ שם אותם בכיס הקטן. מי שריסק סופית את העבודה היו שלי יחימוביץ׳, מרב מיכאלי ושאר טיפוסי האנטי, שונאות הגברים והנודניקיות ללא תקנה.

 

פרץ צפוי בגלל שפיר שסירבה לוותר לשמוליק 

 

גברים לא מצביעים עבודה ונשים נבונות בוודאי שלא, לא משוב מי ייבחר. כ-65 אלף בעלי זכות הצבעה יצביעו במהלך היום והתוצאות יידעו עוד הערב. ההלוויה תתקיים בספטמבר אבל פשר שהגופה תישרף הבה לפני כן.

 

רמי יצהר Rami Yitzhar

עניין מרכזי