ארדן נגד מח״ש: איבדו אמינות בחקירותיהם

השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, פותח תיבת פנדורה ומודה בגילוי לב נדיר: “יש חוסר אמון טוטאלי בחקירות של מח”ש. (המחלקה לחקירת שוטרים במשרד המשפטים).
.
ארדן: ״לא יכול להיות שכל מי שדיבר איתנו בימים האחרון ממציא את הדבר הזה, ובני העדה הם גם לא הסקטור היחיד שמביע ספק ביעילות של מח”ש. זה ודאי מחייב בדיקה של הממשלה”.

 

 “אני לא ממהר לשפוט את השוטרים, כי יש הרבה אנשים שהפרו חוק ורוצים להעביר את הנטל לצד השני דרך האשמת שוטרים – אבל כבר שנים ארוכות שיש חוסר אמון בהרבה מאוד פרסומים של הגוף הזה. מח”ש זה חלק מהפרקליטות, גוף שלא אוהב בדרך כלל לבדוק את עצמו, אבל הוא צריך לעשות פה בדק בית”.

.

“יש הרבה דיונים בנושא, ראש הממשלה אישית הוא זה שמוביל אותם, ואמי פלמור מנכ”לית משרד המשפטים כתבה דוח מאוד חשוב שמיושם בהרבה משרדי ממשלה – אבל כנראה שאנחנו צריכים להאיץ את הדברים. יש תופעות של גזענות בחברה הישראלית, ועד שלא נכיר בדבר הזה יהיה קשה לטפל בו עד הסוף”.
 “כשהתפרצה המחאה, הדבר המרכזי שעשינו היה לנסות לעצור או להאט אותה, כי זיהינו שיש גל מחאה שלא היה כמותו שנים רבות – אבל הבנו שאין למחאה הזו הנהגה. ניסינו להגיע דרך קייסים ומנהיגי שטח, אבל הם איבדו את המנהיגות. בגלל שההפגנות פרצו לא על בסיס מנהיגות מסודרת אלא לפי מסרים ברשתות החברתיות, המשטרה לא הצליחה לבלום את ההתפרצות”.
 “למה הם איבדו את הציבור? לא בכלל חסימת הכבישים, אלא בגלל רמת האלימות. כשזורקים בקבוקי תבערה, מציתים כלי רכב וזורקים אבנים גדולות על שוטרים וכוחות הצלה – זאת אנרכיה, לא מחאה לגיטימית. אם היינו קמים אתמול בבוקר אחרי לילה בו נהרגו מפגינים, לא היינו סולחים לאנשי המשטרה”, הצהיר. “את זה אי אפשר להראות עכשיו בשידור דמיוני לאזרחי ישראל שנתקעו בפקקים”.
עניין מרכזי