ההצגות של תיאטרון חיפה בשיתוף תיאטרון בית לסין ויש גם לילדים

פרטים על ההצגות בתיאטרון חיפה:

 

תיאטרון חיפה בשיתוף תיאטרון בית לסין

 

דרמה משפחתית-פיוטית

 

הילדים גדלו, הילדים פורחים מהקן. הילדים רוצים לממש את עצמם וזוג ההורים – אוהבים ודואגים – מתמודדים עם שינויי החיים: האחת רוצה להגר, האחד מתלבט בזהותו המינית והשלישי אף רוצה לשנות אותה. וההורים – כמה הם יצליחו לשמור על קן-הבית החמים, על הקבלה האינסופית של ילדיהם – ואיך הם ישמרו על הבית שבנו כשכולם רוצים לפרוח ממנו ולמצוא בו את עצמם מחדש בו-זמנית.

.

מחזה מרגש ונוקב מאין כמוהו שמעמת את הקהל עם כל השאלות הנוקבות שעולות משינויים חברתיים וזהותיים בימינו. גורלה של משפחה אחת, צנועה, ישרת-דרך ואוהבת הופך לדימוי סוחף לתקופה בה אנו חיים.

.

”דברים שאני יודעת” הוא מעין מבט חטוף על החיים, וכמו החיים, מכיל בתוכו אינסוף נושאים שכל צופה יכול להזדהות עימם.

.

מאת אנדרו בוול  תרגום: דורי פרנס בימוי: משה נאור

בכיכובם של יונה אליאן-קשת  וגדי יגיל

14.7 יום ראשון 20:30 בית ציוני אמריקה, תל אביב

15.7 יום שני 20:30 בית ציוני אמריקה, תל אביב

16.7 יום שלישי 20:30 בית ציוני אמריקה, תל אביב

17.7 יום רביעי 20:30 בית ציוני אמריקה, תל אביב

18.7 יום חמישי 20:30 בית ציוני אמריקה, תל אביב

20.7 יום שני 21:00 היכל התרבות קריית מוצקין

 

צ’אפלין – המחזמר

תיאטרון חיפה בשיתוף מאור מימון.

 

לראשונה בישראל, מחזמר ססגוני, צעיר, חצוף ווירטואוזי על גדול אנשי הקולנוע מאז ומעולם, צ’רלי צפלין. האיש שהמציא את ה”נווד האילם” היה אדם שאפתן ושנוי במחלוקת, גאון מול המצלמות, שתלטן במערכות יחסיו ומניפולטור קיצוני של זהותו.

העולם הקסום שיצר עבור האנושות היווה פיצוי לחייו – ילדותו הענייה, יחסיו המורכבים עם נשים, תהילת העולם בה זכה כגאון קולנועי, גירושו מאמריקה באשמת בגידה והחזרה המפוארת לקבלת פרס האוסקר.

.

האדם מאחורי הקסם, והקסם שהתעלה על חולשותיו האנושיות, במחזמר גאוני שמועלה בפעם הראשונה בישראל.

מאת: כריסטופר קרטיס ותומס מאהן

תרגום: דני לשמן

בימוי: שוקי וגנר

כוריאוגרפיה: עומר זימרי

ניהול מוסיקלי: טל בלכרוביץ’

בהשתתפות: עופרי ביטרמן, מיקי קם/ טלי אורן, ירון ברובינסקי, אבי גרייניק, דפנה דקל, מיטל נוטיק, ניר לוגסי עשרות שחקנים, רקדנים ונגנים על הבמה!

 

15.7 יום שני 20:30 היכל התרבות קרית מוצקין

16.7 יום שלישי 20:30היכל התרבות קרית מוצקין

17.7 יום רביעי 20:30 היכל התרבות קרית מוצקין

 

הקטר האמיץ

הצעצועים יישארו בלי ילדים שישחקו איתם אם לא ימצאו קטר שיגרור אותם אל מעבר להר…ואולי קטר קטן כחול יכול?

שני ילדים, אח ואחות, לא מצליחים להירדם. כל הצעצועים מסודרים במקום ואף אחד לא משחק בהם. בתוך סיפור לפני השינה שניהם רוכבים על גבי קרונות וקטרים בהרפתקאה צבעונית ומשעשעת.

.

הקטר שמשך את קרונות הצעצועים והמאכלים הטעימים לילדים נתקע. הוא לא יכול להמשיך למשוך. האם הקטר המכובד יסכים לסחוב אותם אל מעבר להר? והקטר הזקן, האם יצליח? מי יושיע את הצעצועים והמאכלים וימשוך אותם אל הילדים שמעבר להר? והאם פרח וסעיד יצליחו להירדם?

.

המופע ‘הקטר האמיץ’ הוא אדפטציה דרמטית לספר ילדים שעוסק ביכולתו של הקטן להפתיע ביכולותיו, מתוך האמונה בעצמו. זהו סיפור שעוסק במידה רבה בכוחו של הדמיון ככוח מניע. השימוש בשפה בינתחומית של משחק, תיאטרון בובות, ready-mades וצליליות הוא התרגום לבמה של הדמיון הילדי – שילוב חוצה גבולות בין מדיומים, שאינו כפוף לעיקרון אחד באופן דידקטי אלא מפיח חיים בכל האובייקטים הנמצאים על הבמה – שחקנים, בובות, וחפצים. הבובות מאפשרות עבודת השלכה של דמויות הילדים, סעיד ופראח. ובכך נותנות ביטוי לעולמם הפנימי של פראח וסעיד. הבובות, שהנן קטנות ופגיעות יותר מהילדים, נותנות לילדים הזדמנות לגלות תושייה ומנהיגות ולהוביל במסע להתגברות על הפחדים. הצלליות מהוות את העולם החיצוני – הקטרים הגדולים והמאיימים, השמש העולה בבוקר והגעתה של הרכבת ‘האמיתית’ בסוף הסיפור.

לגילאי:3-8

18.7 יום חמישי 17:00אולם נגה, תיאטרון גשר, יפו, ת”א-יפו

 

הלילה השנים עשר

הקומדיה המופלאה של שייקספיר בגרסה לילדים

ויולה היפה ניצלת מספינה טובעת. היא מתחפשת לבחור כדי לשרת את דוכס האי- אורסינו ובטעות מתאהבת בו, אבל אורסינו מאוהב דווקא בגבירה העצובה אוליביה.
אוליביה חושבת שויולה היא בן ומיד מתאהבת בה. כל ליצני החצר מתעללים במלווליו המשרת מר הנפש שמאוהב בעצמו.

לגילאי: 7-12 ולכל המשפחה

16.7 יום שלישי 17:30תיאטרון חיפה

 

המסע לאי המוזר לפפה

באי “לפפה” (שאינו מופיע כלל על המפה), לכל דבר יש משמעות, אין שאלה שאין לה תשובה, ואיש לא שואל “מה הסיבה?”. וזה כמובן בזכותו של המכשף הנודע, האדיר, הגדול, המוזר, שחי על פסגת ההר, אשר לפני שנים, כך מסופר, נתן תשובה, סיבה והסבר לכל דבר.

אל האי מגיע טומי, ילד שברח לבדו על סירה ממלחמה נוראית.  טומי נחוש להגיע למכשף ולקבל ממנו תשובות לשאלות שלא הצליח למצוא בעצמו את התשובות להן.

בדרכו למכשף הוא יוצא למסע מופלא. הוא פוגש “לפפפים” משונים וצבעוניים –  חבורת עצים פטפטנים שמפחדים להפוך למדפים, דייג עצוב ששט עם הינשוף שלו על “נהר הגעגועים”, נמלים חרוצות אשר עוסקות ימים כלילות בבניית “עיר הנמלים” המפוארת, ועוד.

טומי עובר בדרך מסע התבגרות מרגש ומבלי לשים לב, משנה גם את הדרך שבה רואים יושבי האי את העולם.

גילאים: 6-12

בהשתתפות: נדב אילון, אמיר גולדמן, עדי דרורי, יוסי ירום, עמית רגב, ענבל רז.

משך ההצגה: כשעה ורבע

במאי ומחזאי: יאיר שפירא

עיצוב תפאורה: לייה חוזה

עיצוב תלבושות: דניאלה מור

מוזיקה מקורית: נדב ויקינסקי

כוריאוגרפיה: עידו קולטון

מעצב התאורה: אמיר קסטרו

16.7 יום שלישי 16:00תיאטרון חיפה