ג׳רי אפשטיין מצטרף לרשימת היהודים המאוסים המגבירים אנטישמיות באמריקה

ג׳רי אפשטיין הוא מיליארדר שעשה את כספו בדרכים עלומות הרחק מעיני ה-RIS האמריקני. עכשיו הוא הפך ליהודי העשיר, החזק, המקושר שביצע לכאורה פשעים נוראיים שפגעו ברבים. איכשהו בעבר הוא יצא מזה בהסדר טיעון מגוחך שהכניס אותו ל-13 חודשים לכלא על עבירות שבגינן אחרים יושבים 45 שנים ויותר. מי שחתם על ההסכם הזה הוא היום שר בקבינט של דולנד טראמם.

 

טראמפ עצמו נראה לא פעם בחברתו והצטלם איתו. עכשיו, נוכח הגילויים החמורים והגשת כתב האישום המחודש נגדו, הנשיא מנסה להרחיק עצמו בטענה שכולם הכירו אותו כסוד של מי שהסתובב בשטח וכי קשריו עימו לא היו הדוקים.

 

טראמפ חושש. אחרי הכל גם נגדו עלו טענות על התנהגות בלתי הולמת כלפי נשים. אלא שנגד אפשטיין המצב חמור בהרבה. מדובר בחיבה לילדות בנות 14, בהאשמות לסחר לצורכי זנות ועוד כהנה וכהנה האשמות שמהן לא יהיה לו קל לחמוק על ידי תשלום שמי שתיקה.

 

אבל החשש האמיתי הוא של יהודי ארצות הברית. מיידוף היה גדול הנוכלים בהיסטוריה. ההוא מהוליבוד, גדול המואשמים בהטרדות מיניות של כוכבות ועכשיו אפשטיין, שלא לדבר על יהודים רבים אחרים המוזכרים כנוכלים, רמאים, גנבים היונקים את הונם מלשדה של הכלכלה האמריקנית.

 

 

ג׳רי אפשטיין הכיר גם ישראלים לא מעטים בהם אהוד ברק. הליכוד קפץ על כך שמוצא שלל רב ופירסם הודעה שתכליתה ללכלך ולהכפיש את אהוד ברק. הרי ברור גם למגישי התלונה שאהוד ברק לא היה קשור בשום דרך להתעסקות עם קטינות. אבל בפוליטיקה הישראלית כמו בפוליטיקה: אם הליכוד יכול, ליתר דיוק אם ביבי יכולה – הוא יקרע לך את הצורה ויבדיק לך תווית של מניאק.

 

היום פנה נתניהו תחת השם הליכוד ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה לפתוח בחקירה נגד אפשטיין ופירסם את את ההודעה הזו:

״מר ברק צולם יוצא מדירתו של אפשטיין בשנת 2016. עד כדי כך היו קרובים הקשרים בין השניים עד ששמו של מר ברק אף הופיע “בפנקס השחור” של מר אפשטיין. בהקשר זה קיים הכרח אמיתי לבחון האם “המענקים” שקיבל ברק מקרן וקסנר ו/או מר אפשטיין חדלו בשנת 2006 או שמא החליפו צורה בשנים שלאחר מכן והמשיכו להינתן לו״.

 

רמי יצהר Rami Yitzhar

עניין מרכזי