ליברמן התנאי שלי: ממשלה רחבה בלי חרדים ובלי הזויים משיחיים

אביגדור ליברמן הוא האיש המסקרן בבחירות הקרובות, בעיקר כי הוא מערפל את הצהרותיו, אומר דבר והיפוכו ומתכוון בעיקר לפנות לקהלים נרחבים כדי להגיע ליעד: מספר דו סיפרתי של מנדטים. הוא אינו רחוק מכך ואם זה יקרה ביבי גמור כראש ממשלה. ביבי לא יהיה ראש ממשלה כשיש לו רק את תמיכת החרדים והמתנחלים.

 

היום אמר ליברמן בריאיון רדיו כמה דברים ברוח זו. אל תצפו שבתום הקריאה תדעו בדיוק מה בכוונתו לעשות אחרי הבחירות ואולי טוב שכך.

 

ליברמן: ״אני רואה שכחול לבן, כמו ביבי, חולמים על הקמת ממשלה צרה עם החרדים. שמעתי אותם השבוע וגם את עמיר פרץ שרוצה אותם. אנחנו לא רוצים אותם ולא נשב – לא עם חרדים ולא עם משיחיים וזו התחייבות פומבית: ממשלה רחבה בלי חרדים ובלי משיחיים”.

 

“צריך להבין שהמדינה ניצבת מול אתגרים ענקיים גם בפן הביטחוני וגם בכלכלי הגרעון עצום והממשלה מנסה להסתיר את גודלו. אנחנו יודעים שלמרות כל ההבטחות הורד קיצוץ רוחבי בכל משרדי הממשלה והבעיה המרכזית היא לא רק הגרעון, אלא שבעקבותיו צה”ל ומערכת הביטחון נמצאים בקריסה תקציבית. למרות שהוחלט על העברת מיליארד שקל אף בקשה לא הגיעה לוועדת הכספים וזה נושא שראש הממשלה נמנע ממנו ומנסה להסתיר אותו”.

ממשיכים נגד ביבי בנושא המוכר: “אני רואה שלמרות הכל ראש הממשלה נכנע ועוזר לחמאס בהתעצמות. הרי רשימת חומרים דו שימושיים שהוכנסו לעזה זה טירוף מוחלט וזה מקנה לחמאס יכולת לייצר שתי רקטות שמגיעות לחדרה ביום”. הוא הוסיף: “אנחנו רואים לא רק עפיפונים אלא גם רחפנים וביבי ממשיך להתקוטט עם ברק ולעסוק בגימיקים ובשידורים מחוף הים”.

 

“צריך לחשוב מה באמת הדבר החשוב ביותר לישראל – גם אם זה יהיה בלעדיי. אם יהיה אפשר להקים ממשלה בלעדינו אני מסופק. הכל יכול להיות ואני חושב מה שעדיף למדינת ישראל ולדעתי עדיף ממשלה רחבה גם אם זה בלעדיי. אני בכל מקרה אמרתי שלא נצטרף לשום ממשלה עם החרדים והמשיחיים ולצערי גם גנץ גם נתניהו וגם עמיר פרץ מדברים על ממשלה איתם”.

 

עניין מרכזי