מסתמן: אחרי הבחירות הליכוד יעיף את נתניהו ויקים ממשלת אחדות

מתקרבים לבחירות שיהיה בספטמבר ועונת הסקרים נכנסת להילוך גבוה. אמנם מינה צמח נשרה נוכח אי הצלחותיה, אבל מייד קמים מכונים חדשים כפטריות אחרי גשם ראשון. כפי שהמצב נראה עתה, חוסר היציבות הפוליטית תישמר כל עוד נתניהו ייאחז בקרנות המזבח.

 

שהרי כחול לבן, ברק, העבודה ומרצ לא באים בחשבון בממשל בראשות ביבי. לעומת זאת, אצל הערבים לעולם אין לדעת. הם יכולים להימנע ובכך בעצם לתמוך בנתניהו. אנשיו עובדים בחשאי על השגת תמיכה עקיפה של המגזר בתמורה לתמיכה כספית נדיבה מכספי המדינה לאינטרסים של המגזר.

 

המרוויח הגדול בינתיים הוא אביגדור ליברמן. התמיכה בו מתקרבת לדו ספרתית במנדטים וזה אומר שאיבט היה ונשאר דמות מפתח מרכזית בפוליטיקה הישראלית. בליכוד הולכים עם ביבי אבל אחרי הבחירות ולקראת השימוע והגשת כתב האישום נגדו צפויה ההפיכה הגדולה.

 

מתחת לפני השטח אורבים לנתניהו כמה וכמה בעלי יומרה כשהבולטים שבהם: ישראל כץ וגדעון סער. בינתים, נתניהו פועל שוב לאיחוד כל מפלגות הימין במטרה למנוע אובדן קולות מאסיבי כפי שאירע בשל הכישלון של בנט ופייגלין לעבור את אחוז החסימה.

 

 

בשמאל, פרץ נפגש עם ברק וציפי לבני הודיעה שהיא מוכנה לחזור בתנאי שגם מרץ תצטרף לגוש. כרגע עמדתו של המנהיג החדש של מפלגת השמאל הזו, ניצן הורוביץ, אינה ברורה ובכל מקרה הקמפיין יצא לדרך.

 

 

בינתיים הקמפיין של ליברמן מבריק ומעורר השראה. לא רק אלה המכונים ״רוסים״ אוהבים אותו אלא כל הימנים החרדים מהשתלטות החרדים. וטוב שכך.

 

רמי יצהר Rami Yitzhar

עניין מרכזי