אוהד אחד בלבד הורחק מהמגרשים אחרי ההתפרעות הגזענית באימון בית״ר ירושלים

בירושלים אומרים שאין לקחת ברצינות את האיום של מושיקו חוגג לנטוש את בית״ר בעקבות ההפרעות הגזענית והקריאות בגנות עלי מוחמד באימון פתיחת העונה בבית וגן.

 

מאות מקרב 3,000 האוהדים שהגיעו לאימון התפרעו, קראו קריאות גזעניות כולל איומי מוות לכדורגלן עלי מוחמד כמו גם קריאות גנאי שבהם הוזכרו מאור בוזגלו, הפועל תל אביב הפועל באר שבע ובני יהודה. יצויין עם זאת, שרבים מהאוהדים קראו קריאות הפוכות.

 

.

המשטרה עצרה אוהד אחד בלבד ומסרה כי הביאה אותו לבית משפט שם הורחק לעונה הקרובה. ההודעה של המשטרה מיליטנטית אבל בשטח הפעילות לא היתה נמרצת כנדרש בהפרות חוק כאלה. ההודעה הפומפוזית בסיום הפירסום המשטרתי מצביעה שוב על ספין תקשורתי המלווה באיומי סרק.

.

בית משפט השלום נעתר לבקשת המשטרה והרחיק אוהד בית”ר ירושלים כבן 26 מכלל מגרשי הכדורגל עד לסוף עונת הכדורגל הקרובה.

.

ההחלטה על ההרחקה באה בעקבות מעצרו של החשוד אמש וחקירתו במשטרה לאחר שנצפה מפעיל על פי החשד רימון עשן באימון פתיחת העונה במגרש בית וגן.

.

החשוד נעצר אמש, נחקר במשטרה בגין העבירה המיוחסת לו, והוחלט להביאו הבוקר בפני בית משפט השלום בירושלים בבקשה להרחיקו ממגרשי הכדורגל.

.

בית משפט השלום בירושלים, כאמור נעתר לבקשת המשטרה, והרחיקו מכלל מגרשי הכדורגל בארץ עד לסוף העונה הקרובה.

.

משטרת ישראל פועלת כל העת תוך שימת דגש למניעת אלימות בספורט, ועושה כן ע”י הצבתם של שוטרים גלויים וסמויים במשחקים המתקיימים במגוון ענפי הספורט, וזאת במטרה לאתר ולמנוע כל אלימות, הן מילולית והן פיזית, על מנת לאפשר קיומם של המשחקים ולפעול בנחישות כנגד מי מהגורמים המנסים לשבש את מהלכו  או קיומו התקין של המשחק.

.

ואגב, אוהדים טובים של בית״ר מתכננים הפגנת תמיכה בחוגג ובכדורגלן הפגוע וטוב שכך.

.

 

והודעת יו”ר המנהלת ארז כלפון בהמשך לאירוע שהתרחש אתמול במתקן האימונים של בית”ר י-ם :
מנהלת הליגות מגנה כל התנהגות אלימה באשר היא, פיזית או מילולית ובמיוחד התנהגות גזענית, כפי שהפגינו קומץ של אוהדים נגד שחקנה של בית”ר י-ם עלי מוחמד. המנהלת מגבה את הבעלים משה חוגג ואת הנהלת בית”ר י-ם ומבקשת להודות למשטרת ישראל על הפעולה המהירה שנקטה, אשר הביאה למעצרם של אותם אוהדים.

.
אנו תקווה כי מערכת המשפט תעניש בחומרה את אותם עבריינים על מעשי הגזענות הללו ובכך יישלח מסר חריף לכל מי שחושב בעתיד להתנהג בצורה שכזו ובכך לגדוע התנהגות עבריינית מסוג זה בעתיד.
המנהלת תעמוד לצד בית”ר י-ם במאבק נגד הגזענות ותעמיד את כל הכלים העומדים לרשותה לסייע למועדון.

.

עניין מרכזי