נעצרו מפגינים נגד העיכוב האינסופי בהגשת כתבי אישום נגד נתניהו

המשטרה עיכבה בסוף השבוע לחקירה חמישה אנשים שהפגינו כחוק בשכונת מגוריו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט.

 

על אף שההפגנה היתה שקטה ומרוחקת מביתו של היועץ בפתח תקוה בוצעו המעצרים בטענה להטרדתו ולפגיעה בפרטיותו על אף שכלל לא היה במקום ולא עבר שם.

 

כוח משטרתי הגיע למקום ודרש תעודות זיהוי מן הנוכחים שנשאו שלטים על אף שניצבו במרחק של 500 מטר מביתו של היועמ”ש – בהתאם להסדר עם המשטרה.

העצורים הם שלושה גברים ושתי נשים, שוחררו מתחנת המשטרה רק לאחר כשש שעות לאחר השעה 1 בלילה. מכשירי טלפון הוחרמו וביום ראשון הוזמנו חלקם להגיע לבית משפט. המשטרה תבקש להוציא להם צווי הרחקה.

 

המפגינים סיפרו:”לא הפרענו לו, לא יצרנו איתו קשר עין אפילו. הוא עבר את הכביש באלכסון לכיוון שלנו דווקא, רואים את זה, הכל מצולם. אנחנו עמדנו בהסכם שהמשטרה הגבילה אותנו ולא עברנו על החוק”.

.

“הקלות הבלתי נתפסת שמעכבים אנשים במדינה דמוקרטית מעוררת בי עצב גדול, שניים מהמפגינים הם מעל לגיל 70, אנשים מבוגרים”. היא הוסיפה: “אני חושבת שמנדלבליט עושה שימוש לרעה במעמדו ומפעיל את משטרת פתח תקוה. אני לא מתחרטת על דקה, אם היה צריך הייתי עושה את זה שוב”.
.

חיים שדמי, שהשתתף בהפגנה: “עומדים חמישה אנשים בהתאם לזכותם החוקית ומפגינים – והמשטרה בהוראתו שולפת אותם לחקירה ומשפט. חמשת האזרחים לא פנו למנדלבליט בדברים ויתרה מזאת, המשטרה לקחה מהם תעודות זהות עוד בטרם מנדלבליט הגיע למקום. כמו לפני שבועיים, שוב היה זה מנדלבליט עצמו שיזם מגע וקשר עין עם המוחים, והוא גם זה שהתלונן במשטרה על הטרדה. מנדלבליט חושב שהחוק הוא כלי שרת עבורו. אנו בוחנים פנייה לערכאות והגשת תלונה במשטרה נגד מנדלבליט על ניצול סמכותו לרעה תוך הפעלת איומים והטרדה על אזרחים שומרי חוק”.

 

בעבר העיד מנדלבליט במשטרה נגד ההפגנות שנערכות באזור מגוריו בדרישה שיפסיק למשוך ללא קץ את הגשת כתבי האישום נגד בנימין נתניהו.

 

עניין מרכזי