הפיינל פור הבא של היורוליג יהיה בגרמניה

פיינל פור 2020 ייערך בקלן בסופהשבוע בתאריכים 22-24 במאי. אולם הספורט מכיל כ- 18 אלף מושבים.

 

קלן העיר הגרמנית השניה אחרי ברלין המארחת את המשחקים. זו העיר הרביעית בגולדה בגרמניה עם מעל למיליון תושבים בתחומי העיר וכ-3.5 מיליון במטרופולין.

.

היורוליג מנסה לחדור לשוק הגרמני בכדורסל, לצד העובדה ששתי נציגות מהבונדסליגה ישתתפו העונה ביורוליג – באיירן מינכן ואלבה ברלין.

.

ההיכל בו ייערכו המשחקים נחנך ב-1998 ובתחילת המילניום נקבע בו שיא של אותם זמנים למשחק באולם סגור באירופה – 18,518 צופים במשחק ליגה בין בון לבין אלבה ברלין. במהלך החציון הראשון של 2019 הוביל המתקן את טבלת מכירות הכרטיסים העולמית לאולמות עם למעלה מ-700 אלף כרטיסים.

.

“במטרה לפתוח עשור חדש עם הגעה לקהלים חדשים, אנחנו גאים לבחור בקלן כמארחת הפיינל פור הקרוב”, הודיע נשיא ומנכ”ל היורוליג ג’ורדי ברטומאו. “אחרי פראג ב-2006, פריז ב-2010 ולונדון 2013, אנחנו מביאים שוב את אירוע הכדורסל הגדול ביבשת למקום חדש בו הענף שלנו משגשג כך שהאוהדים שם יוכלו לראות את הכדורסל הטוב באירופה היכן שהם חיים. בו זמנית, לא יכולנו לבחור היכל טוב או תוסס יותר, עיר מזמינה עבור האוהדים שיטוסו לפיינל פור מכל רחבי העולם”.

.

קלן היא העיר הגדול בחבל ריין-וסטפאליה, המדינה הגדולה בגרמניה וביתם של כ-18 מיליון תושבים. היא קרובה לגבול עם הולנד ובלגיה וניתן להגיע אליה באופן סדיר בטיסות קונקשן מפרנקפורט, ברלין או בריסל. בהיכל המארח נערכו אליפות העולם בכדוריד, אליפות העולם בהוקי Uמשחקי NBA EUROPE ב-2006, בהם שיחקו מכבי תל אביב, צסק”א מוסקבה, פילדלפיה ופיניקס.

.

“אישור האירוח של פיינל פור היורוליג ב-2020 הוא פנטסטי”, קבעה הנרייטה רקר, ראשת העיר של קלן. “שחקני כדוריד כבר מרגישים בבית בקלן ובארנה ונוכל לכבוש את לבם של השחקנים וחברי עולם הכדורסל עם האירוח המקצועני שלנו, השירות המסור וההתלהבות חסרת התחרות של האנשים החיים בעיר. אני בטוחה: קלן יכולה לארח כדורסל”.