עמיר פרץ ואורלי לוי: לא נצטרף לממשלה בראשות הנאשם בנימין נתניהו

ראשי הרשימה החדשה אורלי לוי עמיר פרץ הבהירו בסוף השבוע בנפרד וחד משמעית כי הידיעות שמפיצים אהוד ברק וניצן הורוביץ הן קשקוש מוחלט. פרץ הואשם שיהיה מוכן להצטרף לממשלת נתניהו תמורת מינויו כנשיא המדינה. השמועה התפשטה לאחר שיושב ראש מרצ ניצן הורוביץ אמר כי הוא לא ירוץ עם העבודה לאחר שפרץ סירב להתחייב שלא להתפצל אחרי הבחירות כדי להצטרף לממשלה בראשות נתניהו.

 

מקורבי פרץ מכחישים ואומרים כי פרץ לעולם לא יישב בממשלה בראשות נתניהו גם יינצל מכתב אישום על ידי העברת חוק חסינות ואולם מרצ דרשה התחייבות לא להצטרף לשום קואליציה שמרצ תטיל עליה וטו ולכך סירב פרץ ובצדק.

 

אורלי לוי שתרוץ עם פרץ ברשימה משותפת שבה ישוריינו לה שני נציגים נוספים בעשירייה הראשונה, אמרה כי אין שום סיכוי שתצטרף לממשלה בראשות החשוד בנימין נתניהו בשום קונסטלציה.

 

 

פרץ אמר: “שיהיה ברור, לא נשב בממשלה של נתניהו תחת כתב אישום. אין לי כל כוונה לרוץ לנשיאות. אנחנו מחויבים להחלפת השלטון הרע והבאת תקווה לעם ישראל”. ואורלי לוי-אבקסיס הודיעה: “לא נשב בממשלת נתניהו תחת כתב אישום וגם לא תחת חוקי החסינות”.

 

בסקרי סוף השבוע מקבלת העבודה עם אורלי לוי 10-11 מנדטים בעוד שמפלגתו של ברק מתרסקת לחלוטין. גם ככה הוא התנדנד אבל עכשיו הוא מאבד תמיכה בקצב מטורף וכרגע הנזק שהוא יכול לגרום הוא לבזבז כ-80 אלף קולות. בעבודה קראו לברק להסתלק: “זה הזמן של אהוד ברק לפרוש. הוא רק פוגע והופך לנטל על מחנה המרכז-שמאל”.

 

אגב, פרץ שוקל ברצינות לשנות את אותיות הרשימה. לדעתו יש אנשים שאינם מוכנים נפשית לשים במעטפה פתק עם הצירוף הפוליטי המאוס ״אמת״. במפלגה הגיבו בתדהמה ועוד צפויה מהומה לא קטנה בנושא.

 

רמי יצהר Rami Yitzhar

עניין מרכזי