חברות תעופה מערביות הפסיקו טיסותיהן לקהיר מחשש להתקפות טרור

מצרים נקלעה מהיום לסוג של מצור חלקי לאחר ששורה של חברות תעופה בינלאומיות מערביות גדולות הודיעו במפתיע על הפסקת הטיסות לנמל התעופה הבינלאומי של קהיר.

 

על ההחלטה הודיעו חברות ענק כמו בריטיש איירווייז ולופטהאנזה. הפסקת הטיסות הוכרזה לשבוע ימים אך בפועל אומרים גורמי תעופה כי אין לדעת מתי יחודשו הטיסות מבריטניה ואפשר שחברות נוספות ינקטו אמצעי זהירות.

 

חברת התעופה הבריטית בריטיש אירווייס פירסמה הודעה כללית לפיה: “אנחנו בודקים בקביעות את ההיערכות הבטחונית בכל שדות התעופה שלנו ברחבי העולם, והשעינו את הטיסות לקהיר למשך שבעה ימים כאמצעי זהירות שיאפשר הערכה מחדש בעתיד”. היברה הודיעה כי לא תמסור פרטים נוספים ״מטעמי ביטחון״.

 

חברת לופטהאנזה ביטלה בסוף השבוע טיסות לקהיר ממינכן ומפרקנקפורט אך הטיסות יחודשו בשעות הקרובות.

 

ישראל לא הצטרפה להליך והטיסות לקהיר נמשכות כסדרן. השלטונות המצריים הוסיפו טיסות מיוחדות של חברות מצריות כדי לחפות על הפסקת הטיסות של חברות זרות.

 

בישראל מעריכים כי השלטונות המצריים יחזקו את סידורי הביטחון בנמל התעופה הבינלאומי בעיקר בכל הנוגע לנוהלי העלאת מזוודות ובדיקתן לפני טיסות אזרחיות.

.

אבינועם פס מוסיף:

ישנם דיווחים שמצרים תגברה את הביטחון סביב מתקנים חיוניים בבירה. עוד נמסר כי מצרים ביקשה הבהרות מממשלת בריטניה לאחר שמשרד החוץ הבריטי פרסם מוקדם יותר אזהרה לגבי סיכוי לפיגוע אווירי במצרים, אולם הבריטים סירבו לשתף את המידע.

.

חברות תעופה זרות אינו לוקחות סיכונים לגבי טיסות למצרים וממנה מאז הופל המטוס הרוסי בשמי סיני בשלהי 2015 באמצעות פצצה שהוחדרה אליו בשדה התעופה שארם א-שיח’.

.

עניין מרכזי