סקר: ליברמן מתחזק, ביבי וכחלון מאבדים 9 מנדטים

סקר שנערך בהזמנת התאגיד מצביע שוב על ירידה חדה בתמיכה בנתניהו. הליכוד, שקלט לתוכו, את כחלון, מחזיק כיום ב-39 מושבים בכנסת ועל פי הסקרים המתפרסמים בשבועות האחרונים הרשימה המשותפת צונחת ל-30 מנדטים.

 

המרוויח העיקרי הוא אביגדור ליברמן. ישראל ביתנו שואבת לקירבה לא רק את הקול הרוסי אלא גם מאות אלפי חילונים, עירונים, אנשי ימין בדעותיים הבסיסיות שמאסו בהתחרדות המאיימת על המדינה אם ביבי ימשיך לנהל את העניינים.

 

ישראל ביתנו עולה ל-10 מנדטים בסקר זה ובאחרים. מי שמסכן האפשרות לשינוי אמיתי הוא אהוד ברק. אמנם הוא מאבד קולות במהירות ועל פי סקר זה נשרו רבבות מתמיכה בו וחזרו לכחול לבן, אבל עדיין האיש הזה הוא בזבזן קולות משווע.

 

חילופי ההנהגה בימין החדש עוזרים ומפלגת שקד בנט מתחזקית. הכל מכרסמים בליכוד והכל כי רוצים לראות את ביבי הולך הביתה, אם לא למעשיהו. נתניהו פועל למנוע משקד לעמוד בראש גוש הימין הכולל גם את הבית היהודי והאיחוד הלאומי. רפי פרץ מצוי בלחץ אדיר מצד משפחת נתניהו וההחלטה תיפול עד לשבוע הבא.

 

מי שמתנדנדת מאוד היא מרצ. החלפת זנדברג בהורוביץ לא שינתה מהותית את מפת התמיכה בשמאל הקיצוני המתכווץ בישראל. עכשיו כבר ברור שאין לו תקומה.

 

חלוקת המנדטים לפי סקר התאגיד:

כחול לבן – 30

ליכוד כחלון – 30

ליברמן – 10

ערביות – 10

פרץ אורלי לוי – 8

שקד בנט – 8

ש״ס – 7

מרצ – 5

פרץ סמוטריץ׳ – 4

 

מפלגותיהם של אהוד ברק ופיילין – אאוט!

 

עמיר פרץ מסרב לצרף את ברק ואת מרצ ובצדק. הוא התחייב על כל בפני אורלי לוי המגיעה מהימין המרכזי חברתי. בינה לבין מרצ פעורה תהום וגם בין פרץ למרצ.

 

 

בשבוע הבא יוגשו הרשימות המתמודדות ואז גם נדע מי נגד מי ובאיזו מתכונת.

 

רמי יצהר Rami Yitzhar

עניין מרכזי