גנץ: לא מרצ ולא פרץ יחליפו את השלטון

בני גנץ בהופעה לגמרי לא רעה בליל שבת בטלוויזיה הציג תמונה ברורה של המצב הפוליטי. לדבריו רשימתו היא החלום לשלטון נתניהו ולא כל הלוויינים שמסביב החל מברק דרך פרץ ועד מרצ.

 

אגב, בתחילת השבוע נמסר כי כחול לבן הציעה לאיציק שמולי מקום בצמרת הרשימה אם יעזוב את העבודה. שמולי מקיים גם מגעים עם רשימת ברק הורוביץ ולדבריו יחליט על צעדיו בשעות הקרובות.

 

ובני גנץ אמר:”לא פרץ ולא מרצ יחליפו את השלטון, אנחנו האלטרנטיבה. אני מגיע עם ניסיון והציבור יודע את זה”.

 

“אנחנו האלטרנטיבה היחידה לשלטון. מפלגות השמאל תלויות בהצלחתנו והן יודעות זאת. הפער ביני לבין נתניהו ייסגר ואני מתכוון לנצח את ראש הממשלה. אנחנו נמצאים בתחילת מערכת הבחירות וצריך לזכור שנתניהו ראש ממשלה כבר 13 שנה. אני מגיע עם ניסיון והציבור יודע את זה”.

גנץ פתח גם את תיבת הפנדורה בנוגע לרכילויות סביבו עם חברת הכנסת מרשימתו: “פגשתי את עומר חצי שנה לפני הבחירות על רקע הפעילות החברתית שלה, היא הצטרפה לגרעין המייסד של תנועת חוסן לישראל ומטבע הדברים הייתה קרובה לעניינים. היא לא הייתה חשופה לשום דבר. אלו רכילויות גסות והשמצות רעות״.

ח”כ יאיר לפיד אמר בסוף השבוע: “אני מרגיש טוב עם החיבור וגם המספרים אומרים את זה. ברגע שליברמן אמר שהוא הולך לנשיא וממליץ על המפלגה הגדולה ביותר, בין אם כחול לבן ובין אם הליכוד, חוקי המשחק השתנו. זה לא באמת משנה אם המחנה הדמוקרטי יקבל שבעה או עשרה מנדטים, אבל זה משנה מאוד אם לכחול לבן יהיה מנדט אחד יותר מהליכוד”.

בנוגע למפלגות החרדיות אמר לפיד: “אני לא באודישן אצל החרדים ולא פוסל אף אחד. אפשר לשבת עם כל אחד בתנאי שהעקרונות הבסיסיים נשמרים. חוק הגיוס יצטרך לעבור כלשונו, צריך ללמוד מתמטיקה ואנגלית, צריך שתהיה תחבורה בשבת וצריך נישואים חד מיניים. יש חוק במריבות עם דרעי וגפני – כשמישהו מתחיל לקלל אותך, סימן שנגמרו לו הטיעונים״.

 

עניין מרכזי