פייק פלילי ואכזרי: תמונתה של צעירה ישראלית מופצת כאילו היא ״הנאנסת״ מקפריסין

המשטרה חוקרת תלונת צעירה מבית שמש שצילום שלה שהופיע ברשת החברתית מופץ למיליוני ישראלים כאילו היא התיירת הבריטית העצורה בקפריסין בחשד שבדתה סיפור אונס שבו נחשדו צעירים מהקריות.

 

הצילום המופץ נלקח מארכיון הפייסבוק של אדם הקרוב לצעירה והופץ במתכוון בעיקר בקבוצות ווטסאפ.

 

הצעירה נדהמה וכשהתברר היקף התפשטות הצילום הוגשה תלונה למשטרה וזו מנסה להתחקות על מקור ההפצה.

 

בינתיים מוזהרים כולם מפני הפצת הצילום או שמירתו. מי שמקבל את התמונה מומלץ לו למחוק אותה מיידית. הפצת המידע גם אם נתקבל בתום לב מהווה עבירה פלילית חמורה.

 

קורבן הפייק ניוז האכזרי אמרה לעיתונאי שהגיע אליה: “אני בהלם ממה שעשו לי. קיבלתי הרבה טלפונים, אני לא יוצאת מהבית מרוב בושה. אני לא יודעת למי היה אינטרס לפגוע בי. זה גרם לי נזק גדול מאוד ואני לא מתכוונת לשתוק על כך”.

.

עורך דין נשכר כדי להגיש תביעות נגד המפיצים. הצילום המטושטש באישור המשפחה על פי מאקו שראיין אותה ואת גיסתה.

 

ובינתיים, מוסרת המשטרה:

 

בפעילות משטרתית נעצר חשוד בעבירות מין בקטינה תוך הפרת צו פיקוח לחוק הגנה על הציבור מפני ביצוע עבירות מין.

.

“משטרת ישראל רואה בחומרה ניצול פגיעותם של קטינים ובפרט אלו חסרי הישע ופועלת להרחקתם מהמרחב הציבורי של החשודים בביצוע עבירות כנגדם.”*, כך נמסר מהמשטרה.

בתאריך 16.7 נפתחה במשטרת ישראל חקירה בחשד לביצוע עבירות מין בקטינה כבת 10 תושבת הדרום.

.

נוכח החשדות החמורים הוחלט על הקמת צוות חקירה מיוחד ותוך שימוש בכלים מתקדמים ופעולות מיוחדות נודעה זהותו של חשוד אשר נעצר בתאריך 22.7 בסמוך למקום עבודתו במקום יישובו.

עם התקדמות החקירה עלה כי בתאריך 16.7 יצא החשוד ממקום עבודתו, נסע באוטובוס לבאר שבע אז הבחין בקטינה בעודה הולכת ברחוב ובשלב כלשהו חשף את איבר מינו לעיניה. הקטינה החלה בבריחה אז רדף אחריה ובסמטה תפס אותה חסם את פיה בידו שעה שניסתה לזעוק לעזרה וביצע בה מיד לאחר מכן מעשה סדום ומעשה מגונה.

.

עם התמשכות החקירה עלה בידי צוות החקירה המיוחד לקשור את החשוד לאירוע נוסף בו עפ”י החשד הגיע לגן ציבורי בבאר שבע שם חשף את איבר מינו בפני מס’ ילדים קטנים תוך שהוא קורא לילדה להסתכל עליו.

מעצרו של החשוד, תושב שגב שלום בן 35 הוארך מעת לעת בחשד למעשה מגונה, מעשה מגונה בפומבי, והפרת צו פיקוח לחוק הגנה על הציבור מפני ביצוע עבירות מין.

.

היום עם סיום פעולות החקירה יובא החשוד בפני בימ”ש בבאר שבע.

 

עניין מרכזי