ליברמן: נתניהו מתנהג כמו שליט צפון קוריאה

העובדה ששונאי ביבי בתוך הליכוד כמו גדעון סער ונוספים חתמו בכניעה מבישה על מסמך הנאמנות המזוייפת מעוררת תגובות קשות, חלקן עוקצניות וציניות ואחרות ביקורתיות בגלוי. איילת שקד למשל מחתימה את כל חברי רשימתה על מסמך נאמנות לעקרונות הימין ואילו אביגדור ליברמן רואה בהתנהגות הח״כים של הליכוד מחזה מביש נוסח צפון קוריאה.

 

ליברמן: “ההחתמה המבזה של ח”כים מהליכוד על הצהרת נאמנות בנוסח צפון קוריאה, מצביעה על חוסר אמון מוחלט של נתניהו בחבריו למפלגה”, אמר ליברמן.

 

החשוד בעבירות פליליות חמורות דוד ביטן הוא שנשלח להחתים את חברי הכנסת על הצהרה שבה נכתב: “ללא תלות בתוצאות הבחירות, ראש הממשלה ויו”ר הליכוד בנימין נתניהו הוא המועמד היחיד של הליכוד לראשות הממשלה – ולא יהיה שום מועמד אחר”.

 

ליברמן, המכפיל את כוחו על פי הסקרים לקראת הבחירות הקרובות, הוסיף בביקורתו על החשוד בפלילים נתניהו:

“הבדיות, ההאשמות וההזיות של נתניהו מעידות יותר מכל על היסטריה, אי עמידה בלחצים ואובדן שליטה עצמית. לנו יש מטרה מרכזית אחת להקים ממשלה לאומית-ליברלית רחבה ולמנוע הקמת ממשלת הלכה”.

 

ונתניהו עצמו מדבר מעמדת פראנויה מרהיבה באומרו היום: “הם רוצים להרוס את הדמוקרטיה, כי יש להם קומבינה. מה הקומבינה? לפיד, ליברמן, עוד כמה, יש להם קומבינה. לא אתפלא שזה גם כמה מהצד הימני אצלנו גם כן”, אמר במפגש עם חברי ליכוד באילת. “יאיר לפיד מסביר לנו ש’הליכוד זה צפון קוריאה’. עכשיו תנו לי לשאול אתכם, בליכוד יש פריימריז? יש. בצפון קוריאה יש פריימריז? אין. איפה עוד אין? ביש עתיד יש פריימריז? אולי בישראל ביתנו יש פריימריז?״.

 

ואהוד ברק מגיב בדרכו הציורית שמחייה את מערכת הבחירות הרדומה הזו:

“החשוד דורש מבכירי מפלגתו להצהיר נאמנות אישית לשליט?! להכתיר אותו כ’מועמד יחיד’? 79 שנים אחרי פטירתו, זאב ז’בוטינסקי מתהפך בקברו. חברי ליכוד – אם נותרה בכם נאמנות לתנועה הלאומית-ליברלית שהצטרפתם אליה, אל תיתנו לנאשם בפלילים להפוך את מפלגת הליכוד למפלגת החשוד. שקט הוא רפש!”.

 

עניין מרכזי