אורלי, פעם אחת תגידי עם מי את כן מוכנה – די עם הלא לא לא

אורלי לוי היא טיפוס מוזר. מן יצור כילאיים של אישה נהדרת מלאת רצון וכריזמה אישית עם הטיפוס של האנטי גיבור הקלאסי, שתמיד ברגע הלא נכון בועט בדלי ומתרסק.

 

היא נכנסה לכנסת בחסדי ליברמן ומיד בגדה בו והלכה או סולק ובצדק. היא ניסתה לבד וכשלה וטוב שכך.  עכשיו הביא אותה עמיר פרץ ובמקום לעזור היא מקלקלת.

 

משהו בה גורם לה להשחית, להרוס, לזעוק לא לא לא. להתריס כלפי העולם כולו. הבעיה עם טיפוסים כאלה שהם נכשלים כפוליטיקאים. כי פוליטיקה היא אומנות האפשר ואף אחד לא יכול להשיג לעולם הכל. כדי להשיג משהו בזירה הזו צריך להתפשר, לתת לאחרים ולקבל מהם תמורה שמתאימה לאידיאולוגיה שלך. מי שלא מבין זאת, כדוגמת שלי יחימוביץ׳ לעולם יהיה סתם צעקן חסר תקנה שיש לו חסידים שוטים לא מעטים אך בפועל הוא אינו מסוגל לקדם את מה שנבחר עבורו.

.

מחאות הסרק אמנם נקלטות בקהל היעד אבל אינן אפקטיביות במסדרונות השילטון כל עוד אתה טיפוס מאוס שהכל מתעבים את הנוכחות הדווקאית שלו.

.

כשתקראו מה אמרה הבוקר אורלי לוי תבינו איזו טעות נוראה עשה עמיר פרץ כשחבר אליה. תקשיבו טוב לבת של דוד לוי כי הכל אצלה לא, לא, לא. לוי: “לא נהיה גלגל ההצלה של בנימין נתניהו. אותי אי אפשר לפתות עם תפקיד בממשלה. נשמור על האזרחים שלא סופרים אותם, שהם לצערי אלו שיהיו על שולחן הקיצוצים הבאים”.

.

הלאה: “סביב אהוד ברק יש חשדות. הבן אדם אומר בקולו שאחרי שאפשטיין נאשם ב-2008 בבית המשפט על כך שסחר בקטינות ושידל אותן לזנות, הוא הסכים לתת לו הזדמנות שנייה. לא אשתף פעולה עם מי שרוצה לתת הזדמנות שנייה לפדופילים”.

.

בעניין הנשיא הבא. אבא או עמיר פרץ?: “אני לא חצויה, אין פה שאלה בכלל. הכל זה אגדות אורבניות שהומצאו לצורך הבחירות, או שהמוח של מישהו בקדחתנות. לא היה ולא פנו אלי אפילו לא באיזושהי בקשה. עמיר יודע ואחרים יודעים שאם אבא שלי היה רוצה לגשת לנשיאות, הייתי מתייצבת בראש החזית ודואגת להביא כמה קולות שהייתי יכולה כדי לתמוך בו”.

.

לוי אבקסיס לא לוקחת אחריות על התנהלותה ורק מייללת: “הלכתי למדבר הפוליטי בגלל שהנושאים שהתעסקתי בהם לא עניינו את המפלגה שהייתי בה. עשו לי תהליך הדחה ולקחו לי את אותם כלים פרלמנטריים, אפילו את מימון המפלגות, מה שאומר שהייתי צריכה להביא כסף מהבית ומחברים כדי להעמיד מינימום של קמפיין.

.

”הצלחנו להגיע לתודעה של אנשים, אבל הפחד שלא נעבור את אחוז החסימה גרם להרבה מאוד אנשים לשים בשעת השין משהו אחר. ישבתי מול המדגם באותו ערב, ראיתי את התוצאות והרבה אמרו לי ‘עזבי, לכי הביתה’, אבל אמרתי שבוודאי שלא, יש לי את הפעילים שלי ואת האנשים שנמצאים במטה ומחכים לאיזו מילה”.

 

אז הפעם היא תיכנס אבל אחר כך, כרגיל, היא תקלקל, היא תריב, היא תתפצל. כי לוי לא בנויה לעבודת צוות. רק היא והיא והיא וכל העולם לא לא ולא.

עמיר, אל תבנה עליה בכחול לבן הבינו זאת מזמן ואתה התפתית ועלול לסבול קשות, פוליטית בוודאי.

.

רמי יצהר Rami Yitzhar

עניין מרכזי