נעצרו 2 חשודים במעורבות ברצח תלמיד הישיבה

בהכוונת שירות הביטחון הכללי הביאו הלילה לוחמי הימ”מ – היחידה המשטרתית ללוחמה בטרור של משמר הגבול, ולוחמי השב”כ למעצרם של 2 חשודים במעורבות בפיגוע בו נרצח החייל דביר(יהודה) שורק ז”ל.

*

 

כאמור גופתו של דביר(יהודה) סורק ז”ל נמצאה ביום חמישי(09.08.19) בסמוך לנחל עוז לאחר שנרצח בדקירות סכין על ידי חוליית מחבלים.
מאז פעלו כוחות הביטחון וביניהם יחידת הימ”מ של משטרת ישראל לאיתורם של המחבלים. שירות הביטחון הכללי הוביל הלילה את לוחמי הימ”מ לכפר הפלסטיני בית כאחל שם נעצרו שני החשודים במעורבות במעשה.

 

.

העצורים הם –

1. נציר סאלח חליל עצאפרה, יליד 95, תושב בית כאחל, פעיל חמאס, ללא מעצרים קודמים.

2. קאסם עארף חליל עצאפרה, יליד 89, תושב בית כאחל, ללא מעצרים קודמים.

השניים נעצרו ללא שימוש בנשק ולכוחותינו שלום.

החשודים הועברו לחקירת שב”כ.

חקירת הפיגוע נמשכת.

 

*מדובר שוב בתוצאה של שיתוף הפעולה בין משטרת ישראל, שירות הביטחון הכללי וצה”ל שעושים הכל יחד במטרה לעלות על עקבותיהם של מחבלים שמבצעים את זממם ונמלטים.

 

*במשמר הגבול גאים בלוחמי הימ”מ שמאז האירוע נמצאו בכוננות בשטח ובזמן יחסית קצר הצליחו לעלות על מיקומם של המחבלים, להכין תכנית מבצעית ולבצע את מעצרם במהירות ובמקצועיות המתבקשת.

*

 

הימ”מ בפרט ולוחמי מג”ב ומשטרת ישראל בכלל ימשיכו לפעול בכל זמן ובכל מקום למיגור הטרור ולמעצרם של מחבלים.*

מצ”ב תמונת המחשה של יחידת הימ”מ.

קרדיט צילום: דוברות המשטרה.

.

 

בהודעת דובר צה”ל נאמר:

בהמשך להודעת שב”כ, הלילה (ו’), בתום פעילות מודיעינית ומבצעית משותפת של צה”ל, שב”כ, משטרה ומג”ב, נעצרו חשודים בפיגוע במרחב החטיבה המרחבית “עציון” בו נפל חייל צה”ל, רב-טוראי דביר (יהודה) שורק ז”ל.

.

לוחמי צה״ל החרימו את רכב החשודים שעל פי החשד שימש אותם לביצוע הפיגוע. החוליה והרכב הועברו לחקירת כוהב”ט.

במהלך הפעילות התפתחה הפרת סדר אלימה בהשתתפות כ-100 פלסטינים שיידו אבנים לעבר לוחמי צה”ל וכוחות הביטחון בכפר בית כחיל שבמרחב החטיבה המרחבית “יהודה”. הלוחמים הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות.

צה״ל ימשיך לפעול לשמירה על הביטחון במרחב ויפעל לסיכול ניסיונות פיגוע וללכידת מחבלים.

 

.

עניין מרכזי