סמסונג הציגה את ה-note10 החדשני והמסקרן

גלקסי נוט 10 החדש והענק של סמסונג הוא חגיגה של ממש לחובבי האייפונים שאינם מתוצרת אפל ובעלי מערכת ההפעלה אנדרואיד של גוגל.

 

הענקית הקוריאנית הציגה שני דגמים. הקטן יותר נעדר כמה מן החידושים של הגדול גדול החדש הקרוי נוט 10 פלוס עם מסך ענק של 6.8 אינץ׳.

 

סמסונג הולכת בעקבות אפל וביטלה את חור האוזניה למכשיר מה שאומר שנמשך תהליך ההתקרבות לאוזניות האלחוטיות. למי שירכוש את המכשיר בארץ – מובטחות אוזניות כאלה במתנה. למתעקשים, ניתן להאזין כמו באייפון דרך החור המרכזי בתחתית המכשיר המשמש להטענה לא אלחוטית. המשמעות אי אפשר גם להטעין וגם להאזין בו זמנית ללא שימוש בפונקציה אלחוטית אחת לפחות של הטענה או האזנה.

 

המכשיר יפה אם כי מרובע ושפיצי מדי ותוקפני למראה לחובבי העיצוב היותר עדין. הוא עטוף  במסגרת אלומיניום מבריקה ועליה כפתורי ויסות הווליום וכפתור ההדלקה והכיבוי אשר משמש גם ככפתור Bixby. הכפתורים כולם בצד השמאלי כשמצד ימין חלק לגמרי. כפתור הכיבוי המחובר לביקסבי מהווה בעייה ענקית מתעבי הפונקציה המרכיזה והבלתי שימושית הזו ויש לקוות שניתן יהיה לבטל את הנודניק המאוס הזה בפקודה בהגדרות אחרת – זה יהיה פיאסקו ענק למשתמשים.

 

הבעיה היא שלחיצה ארוכה לא תכבה את המכשיר אלא תקפיץ את ביקסבי המרגיזה והבלתי יעילה.

 

מערכת ההפעלה היא אנדרואיד 9 פאי וכרגיל תצטרכו לעבוד קשה כדי להיפטר מהספחים המעצבנים שתוקעת סמסונג למכשיר כשחלק מהתוספות אינן ניתנות לסיחוק כלל. הסוללה היא בקיבולת בינונית מאוד למכשיר הענק של 3500 מיליאמפר/שעה התומכת בטעינה מהירה בהספק של 25 וואט דרך מחבר מסוג USB Type-C.

 

אשר לתמונות: קיים מערך צילום משולש המורכב מ-3 חיישני 12, 16 ו-12 מגה פיקסל במפתחי צמצם של f/1.5 ו-f/2.4 לחיישן הראשי, f/2.2 לחיישן ה-16 מגה פיקסל המאפשר צילום בזווית רחבה של 123 מעלות ו-f/2.1 לחיישן ה-12 מגה פיקסל וצילום בזום אופטי עד פי 2. החיישן הראשי והחיישן הרחב מיוצבים אופטית (OIS), ובזמן הצילום ניתן לבחור במצב AI על מנת לשפר את התמונה באופן אוטומטי. מצלמת הסלפי שופרה במעט.

 

.

חידוש מסקרן הוא שילוב Zoom-In Mic המאפשר לבצע זום על איזור מסוים בזמן הסרטת וידאו ולקבל את האודיו שמתרחש במקום עליו מתבצע הזום וכן שופרה טכניקת ה-Super-Steady אשר מייצבת את הוידאו בזמן הצילום.

 

 

יש גם עמידות במים ובאבק בתקן IP68, סורק טביעות אצבע הממוקם מתחת לתצוגה מסדרת ה-UltraSonic של קוואלקום ותמיכה בבלוטות’ 5.0 וב-Wi-Fi 6. עט הסטיילוס המאפיין את הסדרה מציע 4096 רמות שונות של לחיצה, כשזמן התגובה עומד על פחות מ-70 אלפיות השנייה.

 

Samsung Galaxy Note 10 ו-Galaxy Note 10 Plus (תמונה: Samsung)10 Plus (תמונה: Samsung)

סמסונג טוענת לאפשרות להמרת טקסט בכתב יד על מסך הנוט לטקסט דיגיטלי במהירות ושיתופו באמצעות אפליקציות כמו Word ועוד. עם ה-Galaxy Note 10 החברה הרחיבה את יכולותיה של מערכת ה-DeX, וכעת ניתן להפעיל את זו באמצעות חיבור USB בלבד ולהעביר קבצים בין מכשירים. תהיה תמיכה ב-Link to Windows מווילון ההתראות, זאת על מנת לאפשר למשתמשים לחבר את הסמארטפון שלהם למחשב האישי בלחיצה אחת ולצפות בהתראות דרך המחשב תוך ביצוע פעולות נוספות כמו שליחת הודעות וצפייה בתמונות.

 

המכשירים ישובקו בארץ בעתיד הקרוב ומחיריהם יעקבעו בהמשך.  יש יתרון ברכישה בארץ והיא מומלצת בעיקר למי שהמכשירים הם עבורו הוצאה מוכרת. לא מומלץ להביא את המכשיר מארצות הברית בעיקר כי חבל חשלם עבור פונקציית ה-G5 שייקח עוד שנים עד שתתאזרח כאן.

 

רמי יצהר,

עניין מרכזי