ישראל כץ מפיץ רוחות מלחמה

שר החוץ ישראל כץ מאיים במלחמה ברצועת עזה. אין לדעת אם מדובר באיום אמיתי או בהפגנת שרירים של הליכוד במסגרת תעמולת הבחירות.

 

כץ טמר בריאיון לגלצ:

״יש אפשרות שנעבור למערכה שתהיה כרוכה בירי טילים על ישראל, ובה נפעל להכרעת החמאס”.
.
“אנחנו לא סומכים על החמאס, הוא ארגון רצחני שאחראי על כל פיגוע. אני רוצה לברך את לוחמי צה”ל שפעלו מהר. החמאס אחראי לכל תוקפנות, כל הזמן צריך להבין שאנחנו חיים במציאות שישראל פועלת לצמצם את הכוח של החמאס, מחסלים את איום המנהרות, משפרים את המצב הביטחוני ולא נסבול מציאות שכזאת”.
.
אנחנו סופרים הבוקר מקרה שלישי של סיכול, יש ציפייה של הציבור לפעולת מנע הרתעתית.
“יש את המצב הקיים שבו מגיבים לכל פעולה, ויש אפשרות שבמצב מסוים עוברים למערכה, והיא תהיה כרוכה בירי טילים על ישראל, ובה אנחנו נפעל להכרעת החמאס. יש שני מצבים – המצב הקיים שבו פועלים כדי למנוע והמצב השני שמחליטים על מערכה”.
.
מבצע צוק איתן הביא ל-3 שנים של שקט.

“היה ראש ממשלה שהוביל והנחה את שר הביטחון יעלון והרמטכ”ל גנץ. אם ימצא הצורך ולא תהיה ברירה אז תפתח מערכה בעזה שהממונים יצטרכו לנהל אותה בהנחיית ראש הממשלה”.
.
מיטוט עידן החמאס זה דבר שנשכח לפני עשור?
.
“זה עוד יכול להיות. כרגע המדיניות ברורה, אנחנו מקפידים על שקט ומגיבים על כל דבר אבל יכול להגיע הרגע שבו ישראל תחליט שהיא פועלת באופן כולל, לא תהיה חסינות למנהיגי החמאס ולא נסבול אי שקט בעזה וביהודה ושומרון”.

 

.

 

“אם יהיה צורך, תיפתח מערכה מול עזה. היא תהיה כרוכה בירי חמור של טילים על ישראל”.

.

כץ גם צידד במתן אישור למתפללים לעלות להר הבית חרף החלטת הנשטרה לשמור על החוק. תעמולת בחירות, כבר אמרנו: “יום תשעה באב חשוב מאוד ליהודים, ויחד עם זאת זה גם חג הקורבן. צריך לאפשר לשניהם לעלות להר”.

.
עניין מרכזי