סיוט של בכורה ללמפארד כמאמן צ׳לסי

מחזור הפתיחה של עונת הפרמיירליג ננעל בתצוגה יעילה ומרשימה של מנצ’סטר יונייטד שהביסה את צ’לסי 0-4 באולד טראפורד. מרקוס רשפורד עם צמד (אחד מהנקודה הלבנה), אנטוני מרסיאל ושער של הרכש הוולשי הצעיר דניאל ג’יימס העניקו לשדים האדומים את ניצחונם הביתי הגבוה ביותר על הבלוז מאז 1965.

.

עבור האורחת, הייתה זו בכורה מסויטת עבור המנג’ר החדש פרנק למפארד, שיכול להרגיש מקופח מהתוצאה הסופית שכן במצב של 0-1 ליונייטד צ’לסי הייתה דומיננטית ומסוכנת אך בעטה פעמיים לקורה.

.

האוהדים של יונייטד היו באופוריה לאחר המשחק, אבל אלה אותם אוהדים שסנטו במנג’ר הנורבגי סולסקיאר כל הקיץ על הרכש שלו. האוהדים דרשו לחזק את החלק הקדמי בייחוד לאחר עזיבת החלוץ רומולו לוקאקו, אך סולסקיאר העדיף להשקיע דווקא 130 מיליון פאונד בבלם האנגלי הבינלאומי הארי מקגווייר ובמגן אהרון וואן ביסאקה מקריסטל פאלאס. ההתעקשות שלו לפחות במחזור הפתיחה השתלמה.

.

הבלם האנגלי שרק לפני מספר שנים עוד היה שחקן ספסל בהאל סיטי הקטנה הוכיח ביום ראשון את יכולת המנהיגות שלו והיכולת להתמודד עם הלחץ בדיוק מה שהיה חסר ליונייטד במהלך העונות האחרונות . לא בכדי בתום המשחק בחר המנג’ר האדום לשבח את מקגווייר והצהיר “הוא עשה בדיוק מה שציפינו ממנו בשתי הרחבות”.

.

ההפסד של צ’לסי הוא נורת אזהרה לגבי ההמשך. בקיץ איבד המועדון הלונדוני את הכוכב הגדול הדן הזאר ובשל העונש שקיבלה נמנע מצ’לסי להביא שחקני רכש. עתה ללמפארד יש סגל צעיר, חסר ניסיון וכל הנייר מוכשר פחות מאשר השכנות השנואות טוטנהם וארסנל.

.

כאילו לא היה די לאוהדי צ’לסי לראות את קבוצתם מושפלת הם נאלצו גם לשמוע כי ארסנל זכתה בניצחון 0-1 בניוקאסל. ארסנל היא אחת הקבוצות המסקרנות של העונה הנוכחית עם רכש קיצי בשווי של 125 מיליון פאונד שכלל בין השאר את ניקולס פפה מליל, דני סבאיוס מריאל מדריד ודויד לואיז מצ’לסי. החלוץ הגאבוני אובמיאנג עשה את ההבדל בין שתי הקבוצות עם שער במחצית השנייה.

.

יונאי אמרי המנג’ר של ארסנל הביע לאחר המשחק את שביעות רצונו מהניצחון ובעיקר משמירת רשת נקייה, דבר שהתותחנים התקשו לעשות בעונה שעברה במשחקי החוץ.

.

במשחק נוסף נפרדו וולבס ולסטר בתיקו מאופס. שתי הקבוצות הללו שלא הצליחו לכבוש השקיעו רבות בקיץ האחרון בבניית סגלים חזקים והם שתיים מהמועמדות המובילות לפרוץ את “מועדון שש הגדולות” בתום העונה הנוכחית.

.

עניין מרכזי