לראשונה: שר מואשם במרמה שממנה הרוויח ים כסף

ישראל מגיעה היום לשפל חסר תקדים: שר בישראל, חיים כץ, מואשם בכתב אישום רישמי כי קידם חוק בכנסת תוך שהוא מסתיר מהמחוקקים כי מדובר בחוק שיכול להכניס מיליונים בשוק ההון.

 

בכתב האישום נאמר בין היתר:

“במעשים המתוארים לעיל, קרי בכך שבעת שכיהן כחבר כנסת במסגרת תפקידו כיושב ראש ועדה מוועדות הכנסת, נהג השר כץ במרמה והפרת אמונים — בכך שבמסגרת תיקון 44 פעל בניגוד עניינים בין תפקידיו הציבוריים לבין האינטרסים הפרטיים המשמעותיים שלו ושל בן־ארי, עימו קיים באותה עת מערכת יחסים חברית וכלכלית הדוקה שהניבה לו תועלת רבה”.

 

שר המשפטים, אוחנה, אמר היום כי על חיים כץ להתפטר כפי שקובע החוק. אוחנה אמר בכאן: “החוק מחייב שר שהוגש נגדו כתב אישום להתפטר, ולכן אני מאמין שזה יקרה בקרוב. אני מקווה שהוא ימשיך להחזיק בחפותו אחרי המשפט, שיתנהל בכל מקרה. ועדת הכנסת שתידון בחסינות תוקם רק בכנסת הבאה, ואני מאמין שבקשתו תתקבל”.

 

 

השר מואשם בעבירה של מרמה והפרת אמונים בחשד שקידם את עסקיו של חברו, איש שוק ההון מוטי בן־ארי, בזמן שהסתיר את הקשר ביניהם כשעמד בראש ועדת העבודה והרווחה של הכנסת בשנים 2010־2011.

 

חיים כץ המשמש שר הרווחה מצווה לעזוב את תפקידו מיד לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט אישר הגשת כתב האישום נגדו בסעיפי מרמה והפרת אמונים. סעיף השוחד לא הוכנס.

 

כץ הודיע כי הוא שוקל לבקש חסינות מהכנסת והוא נועד בנושא עם נתניהו שגם הוא מתקרב למצב דומה. כתבי אישום מרחפים מעל ראשיהם של דרעי מש״ס, ליצמן החרדי, ביטן הליכודניקי ואחרים. עתה נבחנת האפשרות להעביר בכנסת חסינות לחיים כץ כטסט קייס וכהקדמה למה שנתניהו וחביריו החשודים זוממים לחולל אחרי הבחירות אם ישיגו 61 מנדטים.

 

 

את הלוך הרוחות בבלפור אפשר תמיד להריח דרך הציוצים של יאיר נתניהו. והוא בכלל נגד שומרי הסף האמורים לשמור שהפוליטיקאים לא יגנבו, ירמו, ישדדו את הקופה הציבורית וכדומה. לדברי נתניהו ג׳וניור: ״שומרי הסף הם פקידים עלובים שתופרים תיקים״.

 

ואכן נתניהו פועל נמרצות להחלשת המשטרה, בתי המשפט ומערכת החוק כשמנגד תהפוך ישראל בהדרגה לדיקטטורה מושחתת ואפילה.

 

רמי יצהר Rami Yitzhar

עניין מרכזי