בית״ר מגנה תקיפה קשה של אוהד שלה בידי אוהדי הפועל תל אביב

אוהד בית״ר ירושלים הותקף בנסיבות מחמירות לכאורה בידי אוהדים של הפועל תל אביב לאחר שצעק לעברם את קיראת העידוד המוכרת ״יאללה בית״ר״.

 

.

בעקבות התקיפה פירסמה בית״ר את ההודעה הזו:

 

*הודעת בית״ר ירושלים בהמשך לתקיפה החמורה של אוהד בית״ר הלילה בת״א על ידי אוהדי הפועל תל אביב.

*

דווחנו על התקיפה החמורה שבוצעה לכאורה ועפ”י החשד הלילה על ידי אוהדי הפועל ת״א כנגד אוהד בית״ר ירושלים בעקבות קריאתו ׳יאללה בית״ר׳.

על פי הדיווחים מדובר באירוע קשה מאוד שאסור שיקרה במגרש או מחוצה לו. הוא מצטרף לאירוע התקיפה החמור כנגד אוהדי בית״ר ביפו בדצמבר 2015 ולאירועי תקיפה נוספים של אוהדי הפועל כנגד אוהדי בית״ר וכנגד אוהדי קבוצות אחרות.

.

המחשבה שאדם שצועק בשטח ציבורי קריאת עידוד דוגמת ׳יאללה בית״ר׳ הובילה אמש ללינץ׳ של עשרות אוהדי הפועל תל אביב, *שהיו בכנס אוהדי האולטראס* צריכה לזעזע כל אוהד ספורט. צריכה לזעזע כל אדם חפץ חיים.

.

בית״ר ירושלים, יחד עם גורמי האכיפה מבצעת אינספור פעילויות בתחום ההסברה והאכיפה במגרש ומחוצה לו ברוח המועדון וברוח ׳ואהבת לרעך כמוך׳. הגיע הזמן שגם בהפועל תל אביב יעשו חשבון נפש אחרי אינספור מקרים אלימים כנגד אוהדי קבוצות ושירים המבזים את זכר קורבנות השואה במגרש ומחוצה לו.

.

אנחנו מצפים מהגורמים הרלוונטיים לפעול בנחישות אל מול אותם אוהדים שמפגינים אלימות קשה, ולא בפעם הראשונה.

.

בשם הנהלת בית”ר “מילניום” ירושלים, הצוות המקצועי והאוהדים, אנו רוצים למסור ברכת החלמה מהירה לאוהד הקבוצה. אנשי המועדון יבקרו את האוהד הפצוע וילוו אותו בתהליך ההחלמה.

.

כולנו תקווה כי זה יהיה האירוע האלים האחרון שיצא מקרב אוהדי הפועל תל אביב ובכלל.

.

בהודעת הנשטרה על הצקרית נאמר:

*דוברות המשטרה (מרחב ירקון):

*

החשד, הותקף לאחר משחק כדורגל רק בגלל אמירת , שלא מצאה חן בעיני אוהדים.

אמש(מוצ״ש) בשעת ערב מאוחרת , התקבל במשטרה דיווח בגין תקיפה.

.

מחקירה ראשונית של האירוע עולה חשד כי הקורבן , שהביע תמיכה בקבוצת כדורגל , הותקף על ידי מספר חשודים שהכו אותו ודקרו אותו. החשודים ברחו מהמקום .

.

*המשטרה פתחה בחקירה*

.

יו”ר המינהלת ארז כלפון עודכן בפרטי מקרה התקיפה של הצעיר ככל הנראה ע”י קבוצת אוהדי הפועל ת”א, שהתרחשה אתמול בערב, ממפקד היחידה למניעת אלימות בספורט סנ”צ ירון ארם ונמצא בקשר רציף עם המשטרה.
אנו רואים את האירוע בחומרה רבה וקוראים לפרקליטות להחמיר בענישה כנגד פורעים הפועלים באלימות, הגם אם נעשתה מחוץ למגרש הכדורגל.

.
אנו מקווים שמשטרת ישראל תאתר את החוליגנים שפגעו באותו אדם.

.
מנהלת הליגות והמועדונים תפעל לשתף פעולה יחד עם גורמי האכיפה למיגור האלימות במגרש ומחוצה לו.
אנו מאחלים רפואה שלמה לפצוע.

.

עניין מרכזי