הנשיא ריבלין נגד כפיית מצלמות בקלפיות זמן כה קצר לבחירות

הנשיא רובי ריבלין הוא איש ליכוד. אבל הוא איש מצפוני ואהוד על עם ישראל כולו. שוב ושוב מתברר כי ריבלין, עורך דין במקצועו המקורי, הוא הליכודניק המצפוני הישר האחרון ששרד בסביבה המטורללת של הבלפורים.

 

ריבלין הביע דיעה חד משמעית נגד ההחלטה שהעביר נתניהו בממשלה כשבוע לפני הבחירות להעביר חקיקת בזק המאפשרת לליכוד להפעיל צלמי שטח במהלך הבחירות בקלפיות. ההחלטה תגיע ממילא להכרעת בג״צ. אגב, אביגדור ליברמן ליברמן יתמוך בחוק.

 

הנשיא ריבלין:

“לדיון בנושא זה יש מקום ראוי ויש לערוך אותו ללא ספק, בהתאם לשינויים המתרחשים, במציאות שבה אנו חיים. עלינו, כחברה דמוקרטית, לערוך דיונים מעין אלה ולבחון את הצרכים המשתנים בסדרי ההצבעה בהתאם למציאות המשתנה, על כל היבטיה, בזמן הראוי, המאפשר היערכות לשינויים בסדרי הבחירות המוכרים לנו. כאמור – לא לי לעסוק בזה, ובוודאי שלא ימים ספורים לפני לכתנו לקלפי”, אמר.

.

הנשיא ריבלין הוסיף כי הוא “מחזק את ידיהם של חברי ועדת הבחירות המרכזית ובראשם את השופט חנן מלצר ואת ידיו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, מול המתקפות הפוליטיות נטולות הבסיס ואף חסרות האחריות, שאותן הם חווים בימים אלה”.

.

הנשיא הוסיף: “אני מבקש לדחות בשאט נפש את הניסיונות לערער את אמון הציבור בגופים אלה ובמקצועיות המובילה אותם בתהליך ההערכות לבחירות הקרובות. לאורך כל שנות קיומה התברכה מדינת ישראל בועדת בחירות מרכזית מקצועית ונקיית כפיים אשר עושה את עבודתה נאמנה וללא פניות והפעם, בתנאים קשים מתמיד.

.

״אל לנו להטיל דופי בטובי משרתינו, העומדים על משמר הדמוקרטיה הישראלית, ומבטיחים, ככל הניתן, את טוהר הבחירות, למען כולנו, אזרחי מדינת ישראל”.

.

 

 

נשיא המדינה קיבל לידיו היום את דו”ח “גיוון וייצוג בשירות המדינה” לשנת 2018 והתייחס לביקורת המופנית כלפי יו״ר ועדת הבחירות והיועמ״ש

נשיא המדינה:

“אני מחזק את ידיהם של חברי ועדת הבחירות המרכזית ובראשם את ידיו של המשנה לנשיאת בית המשפט העליון, השופט חנן מלצר ואת ידיו של היועץ המשפטי לממשלה ד”ר אביחי מנדלבליט, מול המתקפות הפוליטיות נטולות הבסיס ואף חסרות האחריות, אותן הם חווים בימים אלה”

״אני מבקש לדחות בשאט נפש את הניסיונות לערער את אמון הציבור בגופים אלה ובמקצועיות המובילה אותם בתהליך ההערכות לבחירות הקרובות״

״לאורך כל שנות קיומה התברכה מדינת ישראל בועדת בחירות מרכזית מקצועית ונקיית כפיים אשר עושה את עבודתה נאמנה וללא פניות והפעם, בתנאים קשים מתמיד. אל לנו להטיל דופי בטובי משרתינו, העומדים על משמר הדמוקרטיה הישראלית, ומבטיחים, ככל הניתן, את טוהר הבחירות, למען כולנו, אזרחי מדינת ישראל.”

נשיא המדינה על שינוי סדרי הפיקוח על תהליך הבחירות:

“לדיון בנושא זה יש מקום ראוי ויש לערוך אותו ללא ספק בהתאם לשינויים המתרחשים במציאות בה אנו חיים. עלינו, כחברה דמוקרטית, לערוך דיונים מעין אלה ולבחון את הצרכים המשתנים בסדרי ההצבעה”

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, קיבל לידיו היום, ראשון, ח’ באלול, 8 בספטמבר, את דו”ח נציבות שירות המדינה בנושא “גיוון וייצוג בשירות המדינה” לשנת 2018. את הדו”ח הגיש לנשיא נציב שירות המדינה פרופסור דניאל הרשקוביץ.

“בפתח דבריי אני רוצה לומר מספר מילים על ענייני דיומא”, הקדים הנשיא את התייחסותו למתי הדו״ח ואמר כי חשוב לו לומר את הדברים דווקא מפני שהוא נמצא בחברת משרתי ציבור, הרואים בשירות הציבורי, שליחות ראשונה במעלה.

בהתייחסו למתקפה הפוליטית על ועדת הבחירות המרכזית ועל היועמ״ש ברקע סוגיית המצלמות בקלפיות אמר הנשיא: ״אני לא מתכוון להתייחס לצורך כזה או אחר, בשינוי סדרי הפיקוח על תהליך הבחירות. לדיון בנושא זה יש מקום ראוי ויש לערוך אותו ללא ספק, בהתאם לשינויים המתרחשים, במציאות בה אנו חיים. עלינו, כחברה דמוקרטית, לערוך דיונים מעין אלה ולבחון את הצרכים המשתנים בסדרי ההצבעה בהתאם למציאות המשתנה, על כל היבטיה, בזמן הראוי, המאפשר הערכות לשינויים בסדרי הבחירות המוכרים לנו. כאמור- לא לי לעסוק בזה, ובוודאי שלא ימים ספורים לפני לכתנו לקלפי.״

הנשיא הדגיש:״לאורך כל שנות קיומה התברכה מדינת ישראל בועדת בחירות מרכזית מקצועית ונקיית כפיים אשר עושה את עבודתה נאמנה וללא פניות והפעם, בתנאים קשים מתמיד, במערכת בחירות שניה, שנכפתה עלינו תוך זמן קצר כל כך אל לנו להטיל דופי בטובי משרתינו, העומדים על משמר הדמוקרטיה הישראלית, ומבטיחים, ככל הניתן, את טוהר הבחירות, למען כולנו, אזרחי מדינת ישראל.”

“אני מבקש לדחות בשאט נפש את הנסיונות לערער את אמון הציבור בגופים אלה ובמקצועיות המובילה אותם בתהליך ההערכות לבחירות הקרובות”, הדגיש הנשיא ואמר: “אני מחזק את ידיהם של חברי ועדת הבחירות המרכזית ובראשם את ידיו של המשנה לנשיאת בית המשפט העליון, השופט חנן מלצר ואת ידיו של היועץ המשפטי לממשלה ד”ר אביחי מנדלבליט, מול המתקפות הפוליטיות נטולות הבסיס ואף חסרות האחריות, אותן הם חווים בימים אלה. אין מקום למתקפות שכאלה ואם אנו נותנים להן יד, אפילו רק בשתיקה, אנא אנו באים?”

בהמשך דבריו ציין הנשיא את חשיבות גיוון המערכת הציבורית כמנוע שינוי חברתי, וציין כי הקמת האגף לגיוון תעסוקתי בנציבות שירות המדינה הינו ציון דרך משמעותי ביותר בתהליך. עוד הוסיף ואמר: “התמונה העולה מן הדו”ח לפיה שירות המדינה הפך למגוון ומכיל יותר בשנת 2018, היא חשובה ומעידה על כך שאנחנו צועדים בכיוון הנכון. חשיבותו של הדו”ח היא גם בהצפת חסמי העומק הקיימים במערכת, חסם הקליטה, חסם הקידום וחסם השימור, אשר מעניקה לנו את המנוף להמשך תהליך השינוי והשיפור.”

קרדיט צילום: מארק ניימן / לע”מ

.

עניין מרכזי