קינסליך במבצע בעייתי מיוחד לתושבי ראשל״צ: לכו להצביע וקבלו כניסת חינם לקאנטרי

יוזמה כזאת טרם היתה במקומותינו וזכות היוצרים רשומה על שמו של ראש העיר החדש של ראשון לציון. זה שהעיף את דוד ביטן וחבורתו שעמדה מאחורי ראש העיר שהודח.

 

רז קינסטליך מעודד את תושבי העיר ללכת להצביע ולמלא בכך את חובתם האזרחית. הוא אינו אומר בעד מי להצביע ולכן אין כאן הטבה פסולה אלא עידוד להשתתף בהליך הדמוקרטי החשוב. הבעיה היחידה היא שכדי לקבל אחת מההטבות המוצעות על תושב העיר להציג צילום סלפי כהוכחה לכל שהצביע.

 

הנה הבעיה: מזכירי הקלפיות, המהווים את הנציגים הרישמיים של המדינה ומנהלים את הקלפיות בשטח קיבלו הוראה חד משמעית בהדרכה שהתקיימה מטעם ועדת הבחירות המרכזית למנוע צילומי סלפי או כל צילום אחר בתוככי הקלפיות.

 

עכשיו צריך לבדוק איך הסיפור הזה יתגלגל.

 

הנה הודעת העירייה עם צילום נילווה שהפיצה העירייה של ראש העיר ומשפחתו מסלפפים על הקלפי. אז זה היה מותר – עכשיו בספק גדול.

 

.תושבי ראשון לציון שיציגו תמונת “סלפי” מהקלפי ייהנו מכניסה חינם לשלל אטרקציות בעיר

ראש עיריית ראשון לציון, רז קינסטליך, החליט לעודד את התושבים לממש את זכותם הדמוקרטית והנחה לאפשר כניסה חינם למרכזי הפנאי והתרבות הפופולאריים בעיר לכל מי שיצביע בבחירות הקרובות.

.

כל תושב שיציג תמונת “סלפי” שלו משלשל מעטפה לקלפי יוכל להיכנס בחינם למוזיאון אגם, לגן החיות ה”חי כיף”, קאנטרי 360 מערב, קאנטרי 360 נחלת, בריכת שיכון המזרח וקאנטרי גלי הדר.

.
“יש חשש שאנשים רבים יגלו אדישות ולא יצביעו בבחירות הקרובות, לכן החלטתנו לעודד את התושבים להצביע ולאחר מכן להגיע וליהנות מהאטרקציות שיש לעיר להציע בחינם. אני קורא לכל בעלי זכות ההצבעה לממש את זכותם הדמוקרטית ולהשפיע על העתיד של כולנו”, ציין רז קינסטליך, ראש העירייה.

.
ההטבה תינתן אך ורק ביום הבחירות, 17.9.19, והכניסה תינתן לתושבי ראשון לציון בלבד. הכניסה היא ליחיד, למעט החי כיף, שם תתאפשר כניסה של מבוגר יחד עם ילד. בנוסף, יתקיימו ביום הבחירות, אירועים חינם לכל המשפחה במדרחוב וברחבת העירייה.

 

מעיריית ראשון לציון, נמסר בתגובה:”אנו מעודדים את התושבים לצאת ולממש את זכותם הדמוקרטית. במידה וישנו איסור מטעם מזכיר הקלפי לצלם תמונת סלפי, אפשר יהיה לצלם את התמונה גם מחוץ לקלפי וליהנות מההטבה.”

.

רמי יצהר Rami Yitzhar

עניין מרכזי