פוטין מגנה סיפוח בגדה וטראמפ יאשר הלוואה של 15 מיליארד לאיראן

הקץ הפוליטי המתקרב של נתניהו מעורר מריבצם גם את הנשיא טראמפ מהבית הלבן ואת ולדימיר פוטין מהקרמלין. שניהם אמנם אינם אומרים בגלוי שביבי נמאס עליהם סופית אבל הם גם מסרבים להירתם לקמפיין שלו, עושים את המינימום למענו ואינם מהססים להשמיע דווקא עכשיו הצהרות פוגעניות במיוחד שננעצות כחרב בלב הבלפורים המובסים.

 

אתמול היה לנתניהו יום פוליטי מחורבן במיוחד. זה החל בטראמפ שאמר מפורשות כי אין לו שום תנאים מוקדמים לפגישה קרובה עם נשיא איראן רוחאני בחודש הבא בניו יורק, ונמשך בנשיא הרוסי שבעקר בחריפות את הצהרת נתניהו על כוונתו לספח את בקעת הירדן אחרי הבחירות.

 

בוושינגטון נשקלות הקלות בסקנציות על איראן לקראת הפגישה המהווה מכה קשה לדוקטרינת נתניהו. חמור מכך, טראמפ צפוי לא להתנגד להלוואה של 15 מיליארד יורו שנשיא צרפת מקרון מתכוון לאשר לאיראנים כדי להתמודד מול הסנקציות שהוטלו על טהרן.

 

בזירה הפנימית ביבי מנסה לכרסם במפלגות הימין אז נזהר שלא לפגוע באלקטוראט של דרעי. היום בצעד של ייאוש הוא קורא למי מהליכודניקים שאינו רוצה אותו כראש ממשלה להצביע ליברמן ולא גנץ. האם זה אומר שקיימת קנונייה של רוטציה בין ביבי לאיווט? ואולי זה סצם ליקוק לפוטין לפני הגעתו למוסקבה. בפוליטיקה הישראלית הכל יכול להיות.

 

עניין מרכזי