טראמפ לא מכחיש שהביון הישראלי הטמין מכשירי האזנה לבית הלבן

הנשיא טראמפ עשה הלילה הנחה גדולה לנתניהו. אולי חסד אחרון בימים האחרונים לפני הבחירות. החבר של ביבי בבית הלבן לא הכחיש את הפירסומים המדהימים לפיהם הביון הישראלי התקין האזנות לנשיא ולבכיריו בבית הלבן. טראמפ הסתפק במשפט הסתמי: ״אני לא מאמין שישראל עשתה זאת״.

.

ההתנהלות הזו של טראמפ מזכירה את יחסו הסלחני כשבן בריתו הסעודי בן סלמן, חיסל את העיתונאי האמריקני ממוצא סעודי. לדונאלד היה אינטרס ולכן הפרשה הושתקה.

.

לא הכחשה שזה לא קרה. לא הכחשה שמתקני ההאזנה נחשפו על ידי ה-FBI כפי שפורסם, סתם ״לא מאמין״ שביבי יעשה לו אישית דבר כזה. ההתייחסות הקצרצרה נשמעת כמו טשטוש מכוון של מחשבותיו האמיתיות. אין ספק שטראמפ מרגיש נבגד ואולי הנקמה הראשונה מגיעה בדמות הפגישה הקרובה עם נשיא איראן וההקלה העצומה בסנקציות המוטלות על טהרן על ידי ההרשאה לצרפת להלוות לאיראנים 15 מיליארד דולר.

קודם דיווחנו: אם זה נכון כי אז נתניהו משאיר אדמה חרוכה. חורבן מוחלט. תוהו שטרם היה כדוגמתו. הדיווח שמגיע עכשיו מוושינגטון: ״הביון הישראלי התקין מכשירי האזנה במקומות רגישים בבית הלבן ובמקומות רגישים נוספים בבירה האמריקנית״. מדהים. 

.

על פי הדיווח בארצות הברית, הדבר התגלה והיכה בתדהמה את בכירי השלטון והביון האמריקני. ההאזנה בוצעה לפחאפונים של הנשיא טראמפ עצמו ושל אחרים באמצעות הצבת אנטנות רגישות הקולטות מכשירים ספיציפיים, מפענחות ומתעדות כל פעולה או שיחה המתקיימת בו.

.

 האתר החדשותי פוליטיקו מדווח על הסקופ הגדול בהסתמכו על מקורות ביון בכירים של שלושה אנשים לפחות.

.

מאז פרשת פולארד ישראל התחייבה לא לרגל אחרי האמריקנים. כתבים מבקשים את תגובת הבית הלבן שטרם התקבלה. השגרירות בוושינגטון מכחישה את הדיווח ונטען שישראל אינה מרגלת בארצות הברית.

.

הכתב שפירסם את הידיעה התראיין ואמר כי אין לו ספק שהידיעה נכונה. לדבריו כל מי שפנה אליו ב-FBI ובבית הלבן לא הכחיש את הדיווח.  

תגובה אמריקנית רישמית טרם התקבלה. טראמפ אמנם קישקש משפט סתמי אבל גורמי הביון והביטחון שותקים וזה אומר דרשני.

.

עניין מרכזי