סקרים האחרונים: נתניהו מנצח ומסדר לעצמו חסינות ניצחית ממעשיהו

סופהשבוע הניב את הסקרים הרישמיים האחרונים המותרים לפירסום עד לבחירות. שיקלול הסקרים כולם, הערכתם וההתרשמות הכללית על פי כללי הדיגום והטעות הסטטיסטית המוצהרת מצביעה על אפשרות שנתניהו יצליח אחרי הכל לשרוד אם כי יתקשה להקים ממשלה בעלת יכולת משילות איתנה. כלומר: אי היציבות תימשך.

 

המצב האמיתי בסוך השבוע מצביע על יתרון של מנדט שניים לליכוד על כחול לבן. את הנזק המשמעותי ביותר לכחול לבן יוצר אהוד ברק הגונב שני מנדטים לגנץ למרות שהוא עצמו לא ייכנס לכנסת ובסך הכל הוא מבטיח את בחירתם של צדקני מרצ והנודניקית ממחאת הקוטג׳. ממשלה חלופית לא תצמח מהם. להיפך. אם להסתמך על הבחירות הקודמות אלה אפילו לא ימליצו על גנץ לנשיא בהתייעצויות שלאחר הבחירות.

 

חוץ מברק, גם ליברמן לוקח לכחול לבן מנדט שניים. ליברמן נחלש השבוע ובחלק מהסקרים הוא יורד אפילו ל-7 מנדטים אחרי שכבר היו לו בסקרים 11 מושבים.

 

גם ימינה של שקד וסמוטריץ׳ נחלשים לכ-7 מנדטים כשהקולות הקיצונים הולכים לבן גביר וחבורתו. הגוש החרדי עם ש״ס מקבל כ-15 מנדטים והערבים כ-11. עמיר פרץ יורד לכ-5 ובסקרי עומק הוא ממש מתנדנד סביב אחוז החסימה.

 

הכל תלוי לכן בתהייה האם לאחר הבחירות יקום מישהו בליכוד ויכריז על מרד בנתניהו או שימתינו לשימוע שאמור להתחיל ב-3 באוקטובר. נתניהו ינסה להעביר עוד קודם את חוק החסינות שיציל אותו ממעשיהו או לפחות ידחה את הקץ עד קץ הימים או חורבן המדינה – מה שיגיע קודם.

 

רמי יצהר,

עניין מרכזי