המזימה של ביבי: יצירת תוהו ובבוהו פוליטי

נתניהו תיכנן להיות שליט יחיד ודיקטטור חסר מעצורים אבל רוב הישראלים אינם טיפשים ולכן הוא יותר קרוב להיות חוסני מובארכ המיצרי מאשר ארדואן הסולטן הטורקי. עכשיו נשארה לו האופציה המגעילה הבאה: לקלקל לכווולם וליצור אנגרלמוסיה שילטונית והיעדר יציבות שתאפשר לו להרוויח זמן. זה הדבר היחיד שביבי משחק עליו: להרוויח זמן.

 

בתום ספירת יותר מ-90 אחוזים מתברר שהסקרים דייקו הפעם באופן מדהים לאורך כל הדרך. לא היתה הפתעה של הרגע האחרון ומסע ההפחדות של ביבי נגד ערביי ישראל עודד רבים מהם לצאת ולהצביע כך שהרשימה המשותפת משיגה שיא ח״כים מצד אחד והתגמשות של חלק ניכר מהם לכיוון רצון להשתלב בשלטון.

 

כרגע כחול לבן מוביל במנדט 33 לעומת 32 אבל נראה שבסופו של דבר יהיה שיוויון 32 לכל אחת. נתניהו זמם לחרב את המדינה בשלטון ימני דתי קיצוני מטורף אבל בכך כשל לחלוטין. ביבי השניא את החרדים והם החרדים טעו בעיוורון שבו לקו בנהייתם אחריו אחרי הבטחות שאין לו סיכוי לממשן.

 

כרגע לערבים 13 מנדטים לליברמן ולש״ס 9. מרצ עם ברק והעבודה של פרץ שרדו וזה חשוב מאוד לקואליציה נגד נתניהו. לעומת זאת, הטירוף הקיצוני לא נכנס והימין של המתנחלים מתפורר מייד בסגירת הקלפיות.

 

האכזבה הענקית היא שוב שקד ובנט שלא הביאו כלום, ממש כלום ושום דבר. כל המנדטים שם הם של פלד וסמוטריץ׳.

 

כפי שהערכנו מהרגע הראשון, אהוד ברק היה אפיזודה מיותרת על סף המגוכחת. האיש מונע מרגשי איבה לביבי וטינה עמוקה לאשכנזי. ואכן, כפי שכתבתי מהרגע הראשון הוא גנב לכחול לבן מנדט וחצי, העביר אותו למרצ וזהו. אהוד יצא פראייר שוב ואולי הפעם בגיל 78 יניח לנו בופית ויתרכז בעקיצות בטוויטר. בזה הוא מצויין.

 

ובצד המחמאות, אלה חייבות ללכת לבני גנץ. לפני 8 חודשים הוא לא היה קיים פוליטית והיום הוא רחוק מכס ראש הממשלה.

 

רמי יצהר Rami Yitzhar

עניין מרכזי