רמי יצהר מספר איך העדיף את הסדנה של יוסי קדמי על השואו של טוני רובינס ואינו מצטער על כך

ליוסי קדמי לא היתה בעיה עם העובדה שהסדנה בת היומיים שקיים השבוע התנגשה ביומה השני עם השואו הגדול שהתקיים בהיכל הספורט ביד אליהו בכיכובו של טוני רובינס, גדול הגורואים העיסקיים בעולם.

 

כ-6,000 צופים השתתפו בהצגה הגדולה של רובינס עם הופעת חימום מוצלחת של אולמן הישראלי, מה שמוכיח שהמוח הישראלי העיסקי והיזמי צמא לחידושים ומוכן לשלם מחירי עתק במונחים ישראליים לסדנה המונית בלתי אישית ועם סממנים של הופעת די ג׳יי קסום בזירות בינלאומיות מוכרות.

 

במקביל, בימים חמישי ושישי נערכה בבית גדי בקיבוץ תל יצחק, לא הרחק מאיקאה, נתניה, סדנה מדהימה ומרתקת לא פחות בהנחייתו של ד״ר יוסי קדמי, שנחשב ובצדק כמומחה המוביל בישראל בתחום ה-NLP. קדמי כתב שורה ספרי יסוד בתחום המשמשים סוג של מורה נבוכים ומדריך מעשי למטפלים בתחום שצובר תאוצה באופן מטאורי ומבורך. הקירבה לאיקאה יוצרת מטאפורה היכולה להסביר את התחום כולו: אתה רוכש קופסת חלקים להרכבה עצמית היכולה להפוך לריהוט מושלם לרווחת הפרט והמשפחה, הבית, המטבח ומקום העבודה. בקיצור, קבל ארגז כלים לחיים מושל ים ולך תעבוד על זה בעיקר בעצמך.

 

קדמי, בן 65, איננו מחסידי הכיתות הגדולות ומופעי הענק. הוא מעדיף להעביר את תורתו באופן מצומצם המעניק את תחושת האינטימיות החמימה לכל תלמיד ומשתתף. הפעם נחשפה לראשונה בפני משתתפי הסדנה השיטה החדשה שהוא קורא לה שיטת ה-TQ כלומר שיטת טיפול והנחייה שמטרתה לייצר עבור המונחה שינוי טרנספורמטיבי באמצעות הצגת שאלות על ידי המונחה.

 

טוני רובינס בשואו מופלא משלו ביד אליהו

 

במתכוון, אינני נכנס בכתבה עיתונאית זו לנבכי השיטה או אפילו להסבר כוללני באשר ל-NLP, ואסתפק רק באמירה כי מדובר ביכולת מוכחת פשוטה למדי, המשמשת מיליונים ברחבי תבל במזרח ובמערב לצורך קידום מעשי ומהיר של האדם לעבר מימוש הפוטנציאל הגלום בו בכל תחום אשר ייבחר. מנחים מומחים בתחום עוסקים עם לקוחותיהם במגוון נושאים: מעניינים אישיים בלתי פתורים כמו תקיעות, דחיינות, אי סיפוק עצמי בעבודה ובזוגיות, דרך עיסוק במתן אפשרות לתיקון עצמי לשם הצלחות עם ילדים, בקריירה, במכירות, בלימודים ובעצם בכל תחום.

 

 

 

מנחים מומחים ב-NLP גם יוכלו לחלץ אותך מחששות, מפחדים ומהתמכרויות כמו השמנה, עישון או פוביה מסוגים שונים. המוצלחים שבמנחים יודעים לעבוד לאורך זמן גם אחד על אחד גם עם מצליחנים במעוניינים למקסם את יכולותיהם בתחומים שונים בו זמנית. הכותב כתבה זו עוסק בכך בשנים האחרונות ונוחל הצלחות כבירות עבור לקוחותיו.

 

הסדנה של קדמי היתה מלאה עד אפס מקום ונשענה על סיפרו המצויין העוסק ביכולת להציג שאלות במהלך ההחייה. המשתתפים היו נשים וגברים, צעירים ומבוגרים, גתיים וחילוניים, עצמאים ושכירים שהמאפיין את כולם היתה הכשרה מוקדמת בתחום ה-NLP ומודעות עצמית גבוהה.

 

חלק מן המשתתפים עברו בעצמם הנחייה ביומיים הארוכים והמרוכזים, וכולם יצאו ממנה המומים עם פריצת דרך אישית לכיוון שבו הם חפצים. יוסי קדמי הוא איש כריזמטי, בעל יכולות מוכחות וכל סדנא שלו היא חווייה ולא רק למטפלים. מומלץ לכל אדם משכיל בעל מודעות עצמית לנסות פעם אחת. מובטחת לו חווייה. הבעיה היחידה של קדמי היא שהוא צנוע מדי. הוא עובד עם אשתו קרולין, שהיא הרוח החיה ברמה התיפעולית האדמיניסטרטיבית והכוח המניע שמאחוריו ובשנתיים האחרונות גם עם הבת המוכשרת שני המהווה חלק בלתי נפרד מהופעתו על הבמה.

 

השתתפתי בסדנה כעיתונאי מסקר בלעדית והתרשמתי עמוקות מיכולותיו של קדמי. כמי שעוסק בתחום, אני ממליץ בחום ליועצים, למנחים ולמטפלים לנסות ולהשתלב בסדנאות שלו. הבעיה היא רק שלא קל להיכנס אליהן. קרולין אומרת שתמיד כל הסדנאות מלאות ותמיד ישנה רשימת המתנה זאת בשל הקונספט של קורסים וסדנאות מוגבלות משתתפים. קרולין תמיד תארגן הכל באופן מופתי ואפילו תדאג למשתתפים למשקאות חמים, לגזר חתוך ולפירות העונה. ובכלל, סדנה בקיבוץ מעניקה אווירה מיוחדת כולל הפסקת צהריים קצרה המאפשרת ביקור בחדר האוכל המקומי שנראה ומתפקד כמו בקיבוצים של פעם, כולל הטעם של המזון המוגש שם.

 

יצא לנו לשוחח מעט במהלך היומיים אבל אני העדפתי להתרשם מהתוכן ופחות להציק אישית. לכן, בסיום הסדנה, הצגתי לקדמי כמה שאלות בכתב שעליהן טרח להשיב עוד באותו הלילה. והרי הן במלואן:

 

 

 1. מה הניע אותך ליזום ולהציג את השיטה החדשה?

  הסדנא פותחה בשיתוף מלא בין שני לביני.
  יש בי סקרנות ושאיפה מתמדת לפשט רעיונות ולהפוך אותם לברורים ונגישים לכל האדם, זה המניע העקרי שמנחה אותי בפיתוחים השונים, בספרים וגם במשחקים אותם אני ושני בתי מפתחים
  אני מאמין שהדברים בעיקרם הם פשוטים ואינם מסובכים.לאנשים רבים יש נטיה לסבך ולהפוך דברים למורכבים, רבים מאיתנו חונכנו שמורכבות היא עומק ופשטות היא שטחיות.

 2. הרושם שקיבלתי מהסדנה הוא שהגית כלי עבודה מצויין עבור מנחי NLP היכול להניב תוצאות מיידיות בפגישה יחידה שבעקבותיה מעקב מרחוק אחר ההתקדמות והיישום האם זאת היתה כוונתך?

  בדיוק, יחד עם זאת הכוונה שזה יהיה כלי עבור כל מנחה, מאמן , מטפל וכד’.

 3. הגם שהכלי שהוצג מכיל מתודולוגיה מובנית כהלכה, הרושם שלי הוא שעדיין הרבה מאוד תלוי במנחה, באישיותו, ביכולותיו לאילתור, לדקות יכולת האבחנה שלו, ובשליטתו במכלול הכלים הנלמדים בקורסים השונים של ה-NLP. עדיין אין תחליף למנחה המוכשר, המנוסה והכריזמטי או ש״כל אחד יכול״?
  זה תמיד נכון.
  קח מתכון להכנת מעדן כלשהו תן לאדם לא מנוסה ותן אותו לשף התוצאות תהינה שונות.
  יחד עם זאת, כל מי שיקפיד לתרגל את הכלי יהפוך להיות שף.
 4. האם סדנה כזו יכולה להתקיים בהצלחה גם באולם הופעות או בכיתת לימוד?

  התשובה היא כן, יחד עם זאת כדי שהרעיון והמתודולוגיה שמאחורי השיטה יוטמעו אני הופך את הסדנא למשהו חווייתי, אני דואג שמספר המשתתפים לא יעבור את ה-40 שזה המספר המקסימלי שעדיין מאפשר לי ליצור תקשורת ישירה עם כל משתתף גם בסדנא קצרה בת יומיים.

 5. הנושאים שטופלו בסדנה היו בעיקר בקשיים אישיים של המונחים. האם ניתן להחילה גם לתחומי הצלחה אישית ועיסקית ולא רק למי שנקלעים לסוג של מצוקות?

  המודל הראשון מודל תמ”א אכן עוסקים בקשיים.
  הכוונה היא שהמודלים הבאים יתקדו בהקשרי חיים שונים, הצלחה, מימוש, כסף ומנושאים כמו זוגיות, ילדים, התמודדות עם מחלות ועוד.

 6. מה הסדנא הבאה שלך ומה החזון האישי שלך?

  יש לנו קורס ביוד שלושה שבועות שמתמקד בהיפנוזה עצמית, סוגסטיות ותקשורת עם תת המודע.
  אני רואה בכל אדם באשר הוא יישות בעלת יכולות ועוצמות אינסופיות, והחזון שלי לפתח כלים , מודלים ותהליכים שיהיו נגישים לכל אדם באמצעות, ספרים, משחקים, סדנאות וקורסים שיעזרו לאנשים לגלות את האני האמיתי שלהם ולחיות מתוכו.להפוך את העולם למאושר יותר.
  מכיר את המקומות שבספר שלהם כתוה:אסור להעתיק, לצלם וכד’,
  אני מקפיד לומא למשתתפי כל קורס שהם מוזמנים להעתיק, לצלם וכד’ ולהעביר את זה לכמה שיותר אנשים.
  יש אנשים שלקחו את מצגת הקורס שלי והספרים ומעבירים את אותו חומר בדיוק, אני רואה בזה הישג עצום ומעודד כל אחד לעשות את זה וכמה שיותר – זו המשימה, זה החזון האמיתי.

  ואני רוצה לנצל הזדמנות זו ולומר לך מספר מילים,
  במהלך 2 ימי הסדנא התבוננתי בך, למרות שהיו לנו שיחות קצרות,
  בלטה לעיני במיוחד הנוכחות המיוחדת שלך והכריזמה,
  ראיתי את החיוך שלך וחשתי עד כמה אתה קולט את עומקם של הדברים.

  בהערכה רבה
  ובברכה חמה
  יוסי קדמי

עד כאן התשובות של קדמי במייל ששלח לי. אני יכול רק להמליץ לכל אחד לנסות להתקבל לסדנה שלו. מי יודע, אולי תצליחו.

 

רמי יצהר

עניין מרכזי

 

גילוי נאות: הכותב הוא מומחה NLP וטריינר מוסמך בארץ ובחו״ל.