כתבי אישום בעוון אחזקת נשק ותחמושת בניגוד לחוק

כתב אישום הוגש כנגד שני חשודים בגין עבירות נשק ותחמושת שלא כדין. השניים נעצרו במהלך חודש ספטמבר הודות לערנותם של הבודקים הביטחוניים של רשות המעברים.

*

חקירת המשטרה בשבועות האחרונים הבשילה לכדי כתב אישום שהוגש בתחילת השבוע כנגד שניים (30, בת ים; 39, ראשל”צ) לאחר שבתאריך 18.9 בשעת ערב מאוחרת נתפס אחד מהם יחד עם אדם נוסף על ידי הבודקים הביטחוניים במעבר תרקומיא כשברשותם חלקי נשק, תחמושת ואמצעים להרכבתם.

שוטרי משטרת ישראל שהוזעקו למקום עכבו את השניים לחקירה בתחנת המשטרה בקריית גת שם מסרו גרסתם ולאחריה נכלאו. מעצרם של השניים הוארך בבית המשפט וחקירתם נמשכה כל העת תוך שחוקרי המשטרה אספו עדויות המחזקות את החשדות כלפי מי מהם.

.

בהמשך פעולות החקירה ולאחר הארכת המעצר הראשונה, התחזק החשד כלפי החשוד תושב בת ים ובמקביל לכך נעצר חשוד נוסף, מנהלו של חשוד זה, ומעצרם של אלו הוארך בשנית ואילו נהג הרכב שנתפס במחסום באותו הלילה שוחרר לאחר שמהחקירה לא עלה חשד כלפיו.
עוד עלה בחקירה כי שני החשודים עסקו בהובלות, ובמסגרת זו הגיעו לידם פריטי אמל”ח אלו שנתפסו. כמו כן עלה כי נוצר קשר עם רוכש לטובין זה, שזהותו לא ידועה לחוקרי המשטרה, אך על פי תחקור טכנולוגי שערכו החוקרים התחזק החשד כי שני החשודים רקמו לבצע עסקת אמל”ח ונקודת המפגש עם הרוכש נקבעה בצומת חלחול.

.

לאחר סיום פעולות החקירה הרבות, גובשו ממצאיה לכדי כתב אישום אותו הגישה חטיבת תביעות לכיש לבית המשפט באשקלון כנגד השניים בגין עבירות בנשק ובתחמושת.

צילום: דוברות המשטרה.

 

עניין מרכזי