נתניהו מכניס את ישראל לאווירת מלחמה קרובה עם איראן

נתניהו מכנס את הקבינט לראשונה מאז הבחירות תחת הסיסמא של פיזור ענני מלחמה והפצת חרדות בדבר תקיפה איראנית קרובה ישירות על ישראל. יומיים לפני הבחירות וכשכבר ידע שלא ינצח בהן ניסה להוציא את צה״ל למבצע מלחמתי בעזה במטרה לדחות את הבחירות. עכשיו הוא פותח בקמפיין הפחדה במטרה להחדיר בציבור תחושה כוזבת שרק הוא יודע איך להתמודד עם הבעיה, בעוד שההיפך הגמור הוא הנכון.

 

אחרי הכל, מאות התקיפות שביבי התגאה בהן פומבית בניגוד מוחלט לדרישת העמימות מצד כל גורמי הביטחון לא הועילו מעשית ורק הכניסו את האיראנים לסטייט ריגשי של טינה מתגברת שבסופו של דבר, אם ביבי לא יעוף מבלפור, עלולה באמת להוביל למלחמה איומה שתגרום הרס עצום בישראל.

 

נתניהו ייחד את נאומו הראשון בכנסת החדשה לתחילת הקמפיין שהוא מקווה להוביל באמצעותו לבחירות נוספות או להותרתו בתפקידו בכנסת הנוכחית. ביבי טען בנאומו כי אין זה ספין. עצם העלאת הטענה נובעת מכך שהוא מבין שיותר ויותר גורמים במערכת מבינים שביבי הוא הגורם להתעצמות המשבר וכי את הבעיה צריך לחפש בבלפור לא פחות מאשר בטהרן.

 

לטענת נתניהו, “אנחנו עומדים בפני אתגר ביטחוני ענק, שגדל והולך משבוע לשבוע ומתעצם בחודש-חודשיים האחרונים, ובמיוחד בשבועות האחרונים. זה לא ספין, זו לא גחמה, זה לא ‘נתניהו מנסה להפחיד אותנו’. מי שיודע את הפרטים יודע עד כמה הדברים האלה נכונים. כל אחד שעיניו בראשו רואה שאיראן הולכת ומתחמשת, איראן הולכת ומתחזקת. התעוזה שלה, החוצפה שלה, הולכים וגוברים. היא תוקפת את נתיבי השייט הבינלאומי, היא תוקפת את חצי האי הערבי, היא תוקפת בכל מקום. היא שולחת שליחי טרור לכל מקום והיא גם תוקפת ישירות כלי טיס של ארה”ב, ועכשיו את שדות הנפט של סעודיה. והיא אומרת בצורה הכי ברורה, זה מה שהגנרלים שלהם אמרו, כולל לפני יומיים: ‘ישראל תיעלם. זו לא תאוריה, ישראל תיעלם’. הם מאמינים בזה, הם חותרים לזה, ואנחנו צריכים לקחת אותם במלוא הרצינות”.

 

היום כבר דורש נתניהו תקציב נוסף של 5 מיליארד שקלים בטענה כי “המציאות הזאת מחייבת אותנו להתעצם. היא מחייבת אותנו להתחמש, מחייבת אותנו להמציא בידינו, בידי הלוחמים שלנו והחיילים שלנו כלי הגנה וכלי התקפה בהיקף, בעוצמה ובאיכות שלא הייתה לנו עד עכשיו”.

 

למרבה הצער, הואיל ולציבור אין מלוא המידע, וכיוון שבאמת אין לסמוך על יושרו והגינותו של ביבי כיוון שמזמן איבד את אמינותו והוכיח פעמים רבות בשנתיים האחרונות כי הוא מקריב אינטרסים לאומיים על מזבח האינטרסים האישיים שלו, ישראל עלולה להיקלע לעימות רצחני נורא ומיותר שיגרום נזק, הרג ומוות במזרח התיכון כולו, כולל בישראל.

 

הכל כדי שביבי לא יצטרך לעמוד לדין פלילי.

 

עניין מרכזי