טראמפ בורח מהמזרח התיכון

ח”כ עפר שלח, כחול לבן, אומר בתגובה לנסיגת ארה”ב מסוריה שגררה את הלישה הטורקית של צבא ארדואן לצפון סוריה, כי האמריקנים בצקופת הנשיא טראמפ נמלטים מהמזרח התיכון באופן מדאיג. 
חבר הכנסת שלח, שהיה חבר ועדת החוץ והביטחון אומר:
“האירועים בצפון סוריה מדאיגים, בראש וראשונה כי ארה”ב ממשיכה לברוח מהמזרח התיכון. זה התחיל אצל אובמה וממשיך אצל טראמפ, והתוצאה ברורה: התחזקות של הכוחות שעוינים את ישראל.
.
זו גם עדות נוספת לכשלון המדיני המתמשך והחמור של בנימין נתניהו. ביבי מתגאה בפוטו-אופים שלו עם טראמפ ופוטין, אבל טראמפ עושה מה שנוח לו ופוטין מסדר את סוריה עם ארדואן ורוחאני ולא איתנו.
כבר שנים שאנחנו קוראים לנתניהו להוביל את מה שכיניתי “עיסקת המאה האמיתית”:
.
מזרח תיכון שהכוח המוביל בו הוא בעלות בריתה של ארה”ב, בראשות ישראל והמדינות שואפות היציבות באיזור. זה לא קורה, כי נתניהו מסרב לשים על השולחן את התהליך המדיני עם הפלסטינים, שבלעדיו הסעודים והמצרים, ירדן ומרוקו ומדינו המפרץ לא יבואו. זהו מחדל מדיני נורא, שמחירו עלול להיות איראנים ברמת הגולן וציר רשע שמקיף את ישראל מצפון, והדרך היחידה שלנו להתמודד איתו תהיה בכוח.
.
אורי שגיא, ראש אמ”ן לשעבר, אמר פעם שאנחנו מקימים ועדות חקירה על מחדלים במלחמה, אבל עוד לא קמה ועדה שחקרה החמצה של הזדמנות מדינית. את המדיניות הכושלת של נתניהו צריך להחליף, לפני שנשאל את עצמנו איך הגענו למלחמה הבאה”.
.
עניין מרכזי