ליברמן עושה בית ספר לנתניהו

נתניהו מדלג היום על המכשול שניסה להערים עליו גדעון סער ויקבל ממרכז הליכוד את הבכורה גם לבחירות הבאות, אם וכאשר יתקיימו בקרוב.

 

גדעון סער שקיווה לייצר באזז שיאפשר קיום פריימריז מhידיים הבין שסיכוייו אפסיים ולכן הרים ידיים. ניר ברקת לעומת זאת, הצטרף למירוץ להנהגת הליכוד פוסט ביבי ומעתה יהיה צורך לעקוב אחריו מקרוב.

 

ובינתיים, איבט עושה בית ספר לביבי, שבניגוד לנטען בסביבתו לפני ראש השנה, לא ממהר להחזיר את המנדט לנשיא. זמנו אוזל ועל פי מקורות זרים מהיימנים כשנמסרה ברכת יום ההולדת לוולדימיר פוטין בשיחה בשבוע שעבר, נוצלה השיחה לבקש מהנשיא הרוסי להורות לליברמן להתפשר ולאפשר לביבי להמשיך להיות שליט ישראל.

 

ליברמן הלך לקראת פוטין כשהצהיר ופרסם הודעה מיוחדת שבה קרא לנתניהו לתמוך במתווה שלו להקמת ממשלת אחדות בראשות נתניהו ובלי הבלוק של הליכוד עם החרדים. בכך אומר ליברמן שהוא מוכן לעזור לנתניהו להמשיך לשלוט אבל ביבי הוא המכשול בגלל הברית שלו עם החרדים.

 

הליכוד, בינתיים, מסרב לפרק את הבלוק אבל אצל ביבי, כמו אצל ביבי, אי אפשר לדעת שום דבר עד לרגע האחרון. נתניהו הוא אומן ההישרדות האישית ובטח יש לו עוד איזה קלף של הרגע האחרון בשרוול.

 

מכחול לבן נמסר בתגובה להצעת ליברמן:
״אנחנו מברכים ורואים במפלגת ישראל ביתנו וביושב הראש שלה אביגדור ליברמן שותפים לדרך ושותפים לקואליציה שתקום, ומקווים שתקום במהרה. מיד לאחר הבחירות קראנו לליכוד לבוא ולנהל עמנו משא ומתן ענייני ותכליתי קודם כל על קווי היסוד.

.

לצערנו בקשתנו עד כה נענתה בבלוק! אנו מקווים כי הצעת ישראל ביתנו תהיה קריאת השכמה נוספת לליכוד להתעשת ולעשות את המעשה הנכון – לחשב מסלול מחדש ולבוא לשולחן הדיונים.

.
כשיו״ר כחול לבן יקבל המנדט, נהיה מוכנים ליישם את השלב הראשון – ניסוח קווי יסוד ודיון בכלל הסוגיות הלאומיות שעל סדר היום.״

 

 

.

יו״ר סיעת ישראל ביתנו, עודד פורר: ״הספינים של הליכוד מצביעים על כך היסטריה ופחד שמא הם ייאלצו להפרד מהגוש.
אז כדי שלא יהיה ספק ושישימו סוף לפייק ניוז -ישראל ביתנו תתנגד כאיש אחד לממשלת שמאל. אין אופציה כזו.״

 

רמי יצהר Rami Yitzhar

עניין מרכזי