חזל״ש: הפסקת האש נכנסה לתוקפה

הפסקת האש נכנסה לתוקפה ופיקוד העורף הכריז על חזרה לשגרה בכל חלקי הארץ מלבד עוטף עזה וחבל לכיש, שם לא נוטלים סיכון מחשש שגורמי שטח פלסטיניים לא קיבלו את ההוראה ממפקדתם לחדול משיגורים.

 

קודם לכן הודיע הג׳יהאד האיסלאמי כי קיבל את מתווה הפסקת הלחימה שהציעו המצרים. ישראל, כהרגלה, אינה מודיעה על הפסקת אש אלא חוזרת על המנטרה הרגילה: ״שקט ייענה בשקט״.

 

זה החל הבוקר: בקהיר טוענים הבוקר כי במהלך השעות הקרובות תיכנס לוקפה הפסקת אש שתסיים את סבב האלימות הנוכחי. כרגיל, לפני שיחדלו לירות עוד יעופו רקטות לעוטף ואולי גים כמה טילים לטווחים רחוקים יותר אבל הסוף של הסבב יהיה היום אם לא יקרה איזה אסון מיוחד בצד זה או אחר של הגבול.

 

הלילה נורו מתחים ליבר עוטף עזה, אשקלון, אשדוד ועד יבנה ורחובות הגיעו האזעקות. אירועים נקטעו, אנשים חשו למרחבים מוגנים ולא נרשמו אבידות בנפש.

 

הסבב הזה היה נטו בין צה״ל לג׳יהאד האיסלאמי ולראשונה לא נטלו בו חלק החמאס וארגוני טרור פלסטיניים אחרים. בסך הכל נורו כ-500 טילים ורקטות ואזעקות נשמעו עד תל אביב ולטרון. בצד הישראלי אין הרוגים. מעבר לגבול נהרגו כ-30 בני אדם.

 

תם הסבב, הפעם כשבנט בכס שר הביטחון. אפשר לחזור למו״מ הקואליציוני ולהודעת מנדלבליט על הגשת כתב האישום נגד נתניהו.

 

רמי יצהר Rami Yitzha

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםהמשטרה מעריכה: העבריין בן כהן לא חוסל
המאמר הבאכך נפטרים מפאשלונר: ממנים אותו למאמן נבחרת
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.