גנץ כשל: ביזבז את המנדט להקים ממשלה

הלילה בחצות יפקע המנדט של בני גנץ. גם הוא לא הצליח להקים קואליציה הואיל וליברמן המשיך לפסוח על הסעיפים. למעשה, מרגע סגירת הקלפיות ועד ליום הזה לא קרה דבר. קיפאון מוחלט.

 

אתמול נפגשו שוב גנץ ונתניהו ואחר כך פירסמו הודעות המשמיצות זה את זה. ביבי טען שגנץ הולך על ממשלת מיעוט בתמיכה ערבית וגנץ טען:

 

"מראש זו הייתה פגישה פורמלית. ביבי החליט על בחירות ורק מנסה שחלק מהאשמה ידבק גם בבני".

 

עם סיום המהדט של גנץ הלילה בחצות יתאפשר למשך 21 יום לכל חברי הכנסת באשר הם לנסות להרכיב קואליציה, מה שאומר שהמנדט חוזר בעצם לנתניהו לא גוש של 55 חברי כנסת. אם ליברמן יחליט לתמוך בגוש זה ניתן יהיה להקים שוב ממשלה ימנית קיצונית חרדית שספק אם תחזיק מעמד.

בני גנץ מאשים את נתניהו אבל הוא ביזבז את ההזדמנות שלו:

"הבוקר צריך לומר את האמת- בנימין נתניהו הוא סרבן אחדות ויעשה הכל כל לדרדר אותנו לבחירות בפעם השלישית בתוך שנה.

.

״גם היום אני קורא לנתניהו: הכר בתוצאות הבחירות אותן אתה והציבור מכירים היטב. ותר על בלוק החסינות ובוא למשא ומתן ישיר לגיבוש קווי יסוד של שתי המפלגות הגדולות. אהיה מוכן לפשרות למען אזרחי ישראל ללא ויתור על עקרונות יסוד".

 

״עניין מרכזי״

שיתוף:
מאמר קודם23 הרוגים בהפצצות הישראליות הלילה בסוריה
המאמר הבאצה״ל מאיים בתקיפות נוספות בסוריה אם תופר הפסקת האש
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.