23 הרוגים בהפצצות הישראליות הלילה בסוריה

מקורות סוריים טוענים כי בהפצצות הישראליות הלילה נהרגו 23 בני אדם, בהם 16 המוגדרים ״זרים״ ואפשר שחלקם איראניים. התוצאות הקשות של ההפצצה מגבירות את המתיחות באזור ומקרבות עימות ישיר או באמצעות פרוקסי עם האיראנים.

 

חיל האוויר הישראלי תקף הלילה שורת מטרות איראניות או של בני בריתם ברחבי סוריה. ישראל הודתה בתקיפה מיידית בטענה שההפצצות מהוות מענה לשיגור הרקטות שיורטו יום קודם לכן לעבר רמת הגולן.

 

מהצבא נמסר כי

מטוסי קרב של צה"ל תקפו עשרות מטרות של כוח קודס האיראני וכן של הצבא הסורי. התקיפה בוצעה בתגובה לשיגור הרקטות על-ידי כוח איראני משטח סוריה לשטח ישראל.

טילי קרקע-אוויר שוגר בידי סוללות ההגנה האווירית הסורית. ישראל טוענת כי דרשה בתחילת התקיפה מצבא סוריה להימנע מירי לעבר המטוסים הואיל ואין כוונה לתקוף מטרות של צבא סוריה.

.

בעקבות הירי הושמדו מספר סוללות הגנה אווירית סוריות. מהבוקר שורר שקט בגיזרה.

מצה"ל נמסר כי "התקיפה האיראנית לעבר שטח ישראל היא הוכחה נוספת וברורה לתכלית הנוכחית האיראנית בסוריה. התבססות זו מהווה סכנה לביטחון ישראל, ליציבות האזורית ולמשטר הסורי".

.

כמו כן נמסר כי המשטר הסורי נושא באחריות לנעשה בשטחו, וצה"ל מזהיר אותו מלפעול או לאפשר פעולה נגד ישראל, שתגרור תגובה חריפה.

.

"צה"ל נמצא במוכנות גבוהה למגוון תרחישים וימשיך לפעול ככל שיידרש למען ביטחונם של אזרחי מדינת ישראל".

.

מלשכת נתניהו נמסר:

"הבהרתי שמי שיפגע בנו – אנו נפגע בו. כך עשינו הלילה מול מטרות צבאיות של כוח קודס האיראני ומטרות צבאיות סוריות בסוריה, לאחר שאמש שוגרו משטחה רקטות לעבר ישראל. נמשיך לשמור בתקיפות על ביטחון ישראל."

.

עניין מרכזי

 

שיתוף:
מאמר קודםבנט מאיים על טהרן
המאמר הבאגנץ כשל: ביזבז את המנדט להקים ממשלה
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.