הנאשם נתניהו ישאר ראש ממשלה קצוץ כנפיים עוד כמה חודשים

היועץ המשפטי לממשלה קבע כי על פי החוק הקיים אין דרך לכפות על נתניהו להתפטר מתפקידו וכי גורלו הפוליטי כראש ממשלה ייקבע בידי הציבור.

 

לעומת זאת, חייב נתניהו למסור לאחרים את כל תפקידי השרים שבהם הוא מחזיק והוא יוכל להישאר רק ראש ממשלה נטו מעוקר, חסר רוב וקצוץ כנפיים לחלוטין.

 

בנושא זה כבר מתקיימת התרוצצות גדולה כשמפלגות, שרים וחברי כנסת לקקנים נאבקים על השלל שיילקח מנתניהו.

 

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט הבהיר: "אין כל נפקות מעשית להתפטרות ראש ממשלה בתקופת ממשלת מעבר. משכך, ברי כי במצב דברים של ממשלת מעבר, ממילא לא ניתן לומר שקיימת חובה משפטית על ראש ממשלה להתפטר מתפקידו זה".

 

 

נגד נתניהו הוגשו כתבי אישום בעבירות של שוחד, מרמה והפרת אמונים. בעוד שבועיים יסתיים המועד שבו יוכל חבר כנסת כלשהו להקים קןאליציה אם לא, יתקיים סיבוב בחירות נוסף ועד אז ימשיך נתניהו לשלוט קצוץ כנפיים, מעוקר, רדוף ועמוס פראנויות אישית. נתניהו מכהן מאז אפריל כראש ממשלה זמני ללא רוב בכנסת.

 

בליכוד הוחלט כי הפריימריז לראשות המפלגה יתקיימו רק לאחר תום האפשרות להקים ממשלה חדשה ולאחר שתיפול ההחלטה לצאת לסיבוב נוסף בקלפיות.

 

רמי יצהר

Rami Yitzhar

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםכשדייוויד סניידר מבקש – אתה לא מסרב
המאמר הבאשופט מסך במקום ה-VAR הזר
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.