הפרקליטה פרשה כשקלטה שמשתמשים בה לפגוע במערכת המשפט

עורכת הדין אורלי בן ארי הודיע בסוף השבוע כי לא תקבל על עצמה את תפקיד ממלאת מקום פרקליט המדינה, זאת אחרי שקלטה לאיזו מהומה הקלעה וכיצד כוונת המינוי שלה היה כל כולו כדי לפגוע במערכת.

 

במכתב שפרסמה אומרת לב ארי ״אינני מוכנה שעל גבי תיגרם למערכת המשפטית פגיעה נוספת, כל עוד בכוחי למנעה".

 

 

.

בן-ארי כותבת כי "בימים האחרונים, אחרי כשלושה עשורים של עבודה מקצועית ומסורה בפרקליטות, שיקרה לי כל כך ובה אני מאמינה, מתנהל 'מחול שדים' במערכת המשפט, שבעל כורחי אני חלק ממנו".

.

"הניסיון להפוך את הבחירה בי לעניין פוליטי ולהציגו כחלק ממהלך שנועד לפגוע בשלטון החוק, או בעצמאות שיקול הדעת של הפרקליטות – הוא מצער וסותר את התנהלותי וערכיי מאז ומתמיד". היא ציינה כי "האווירה שנוצרה מאיימת לפגוע באמון הציבור בפרקליטות – לשחוק אותו עוד יותר. אינני מוכנה שעל גבי תיגרם למערכת המשפטית פגיעה נוספת, כל עוד בכוחי למנעה".

.

"למרות הזכות הכרוכה בחובה להוביל את הפרקליטות בתקופה רגישה זו, אני רואה לנכון להעדיף את טובת הציבור והאינטרס הציבורי, על פני שאיפותיי האישיות. אי לכך, אני חוזרת בי מהסכמתי לעמוד בראש הפרקליטות, היקרה לי כל כך. אמשיך, כפי שפעלתי עד כה – לתרום למערכת ככל יכולתי בכל תפקיד שיוטל עליי", הבהירה.

בן-ארי גינזברג מסיימת בכל שהיא "מודה לכל הפרקליטים ולגורמים רבים גם מחוצה לה, שקיוו כי אנווט את הספינה, אך בעת הזו – המערכת ואמון הציבור בה חשובים לי יותר".

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםבית דין בינלאומי ידון בתביעות לפשעי מלחמה ישראליים
המאמר הבאלסטר ממשיכה להתכווץ לגודלה הטיבעי
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.