חברות התעופה יקבלו תשלום לפחות פעמיים בחודש

סוכני הנסיעות הישראלים ימשיכו לשלם אחת לחודש לחברות התעופה החברות ביאט"א.

.

בישיבת ה-PACONF 42  שהתקיימה לא מכבר סוכם כי החל מיום 30 באפריל 2020, כ-180 מדינות ברחבי העולם ישלמו לפחות פעמיים בחודש לחברות התעופה החברות ביאט"א, באמצעות ה BSP.

.

בהחלטה צויין כי המדינות היחידות שעליהן לא יחול שינוי זה הן ישראל וטוניסיה, אשר ימשיכו לשלם אחת לחודש. נציין כי עוד לפני חודשיים פנה עוה"ד דרור שטרום המיצג את ההתאחדות ליאט"אוהתריע על כך כי הניסיון שלה לכפות על השוק מעבר לתשלום כל שבועים הינו הפרה של חוק ההגבלים והפרת תנאי הממונה.

.

היועץ המשפטי של יאט"א, מר לזלי לוגו, הסביר כי אכן ביטול התשלום החודשי בישראל עלול ליצור בעיה עם הרשות להגבלים עסקיים ולכן יאט"א מנסה לייצר מהלך של הידברות בין חברות התעופה לסוכנים, כך שהרשות להגבלים עסקיים תתרצה. לדבריו מהלך כזה צריך להתקיים במסגרת ה APJC המקומי. היו"ר ביקש שנושא זה יהיה בסדר היום באופן פורמלי בישיבת ה APJC הבאה של ישראל.

.

בלימת הניסיון של יאט"א לכפות קיצור תקופת האשראי היא הישג חשוב להתאחדות. אם כי עצם עיסוקה של יאט"א בקביעת מועדי התשלומים מעלה תמיהה יסודית מדוע הרשות לתחרות מאפשרת מצב זה.

 

עניין נרכזי

שיתוף:
מאמר קודםאקוניס נגד הצייצנים והתקשורת
המאמר הבאליצמן חזר לתפקיד שר הבריאות
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.