המיליארדר היהודי דן פרדקין רכש את קבוצת רומא

אוהדיה האנטישמים של לאציו כבר מכינים עצמם למלחמה הגדולה: היריבה העירונית הגדולה והשנואה, קבוצת רומא, נרכשה היום מבעליה האיטלקיים בידי המיליארדר היהודי אמריקני, דן פרדקין.

 

פרדקין בן ה-54 הוא בן למשפחת מהגרים יהודית שנמלטה מאוקראינה אחרי הפרעות בראשית המאה ה-20. הונו מוערך בכ-4.3 מיליארד דולר. הוא נשוי לדברה ולזוג ארבעה ילדים. הוא מתגורר בארצות הברית ועשה את הונו מסחר במכוניות כסוכן הראשי של טויוטה באזרים מסויימים של המדינה.

 


 

פרדקין היה טייס קרב, הוא חובב ספורט מובהק והיה בחבר הנאמנים של קבוצת כדורסל ב-NBA. היום הושלמה הרכישה בסכום של 790 מיליון דולר. רומא היא אחת הקבוצות הבכירות של איטליה אך היא איננה מצליחה לפרוץ למעגל הראשון האירופי כדוגמת יובנטוס, מילאנו או נאפולי.

 

פרדקין הוא גם בעלים של אתרי תיירות ומפיק סרטים לאחרונה אפילו ביים בעצמו סרט שזכה להצלחה חלקית בפסטיבל קאן.

 

מפורבס:

 

REAL TIME NET WORTH
$4.3B
as of 12/29/19
  • Dan Friedkin owns Gulf States Toyota, which sold $9 billion worth of Toyotas in 2018.
  • The company, based in Houston, has exclusive rights to distribute Toyota vehicles in Texas, Arkansas, Louisiana, Mississippi and Oklahoma.
  • His father Thomas, who started the business in 1969, died in March 2017.
  • Friedkin is also an investor in luxury hospitality management firm Auberge Resorts, which has properties in Aspen and Cabo San Lucas.
  • His film production studio produced the 2017 movie "All The Money In The World" about the kidnapping of oil tycoon J. Paul Getty's grandson.
  • Friedkin directed his first film, "Lyrebird," which premiered at the Telluride Film Festival in August 2019

רמי יצהר Rami Yitzhar

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםהמחזור ננעל בניצחון התל אביביות הזוטרות
המאמר הבאקשקשן גדול ולקקן קטן ושמו יובל שטייניץ
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.