תדהמה באיראן: הגיבור הלאומי חוסל בשל בגידה

חיסולו של קאסם סולימאני מהווה בלי ספק מכה בלתי נתפסת עבור חלק ניכר מאזרחי איראן. הוא היה הגנרל הנערץ, חביבו האישי וקורבו של המנהיג העליון חמינאי ומי דייועד להערכת גורמי ביון מערביים להיות הנשיא הבא.

 

מהלך כזה היה מביא לחא ספק למלחמה גדולה שכן מדובר באדם קיצוני הן מבחינה דתית ובעיקר בשאיפותיו המלחמתיות.

 

סלימאני צמח ממשפחה ענייה ועלה לגדולה במהפיכה האיסלאמית שחיסלה את הבובה האמריקנית – ישראלית, השאח, ששלט והודח. הוא נחשב גאון צבאי ואיסטרטג בעל יכולות תיכנון וביצוע נדירות.

 

 

לאחר שנים רבות שבהן פעל מאחורי הקלעים הוא הפך דמות ציבורית שנראה בפומבי צמוד למנהיג ואף שקל להתמודד בבחירות האחרונות נגד רוחאני על תפקיד הנשיא. בסופו של דבר החליט שטרם בשלה השעה והוא נותר בתפקידו הצבאי הבכיר. אבים ראו בו האיש החזק באיראן, אפילו יותר מן המנהיג העליון.

 

מבחינות רבות, חיסול סולימאני הוא בשורה עבור בכירים במשטר האיראני ובצבא שראו בו איום פוליטי ואם אישי. ואולם האיש היה גיבור לאומי ועל כן איראן לא תוכל לעבור לסדר היום על החיסול. זה ברור לחלוטין.

 

השאלה היא לאן זה ידרדר. האם לפנינו פעולות מקומיות ספורדיות או מערכה נרחבת ומורכבת יותר.

 

רמי יצהר Rami Yitzhar

עניין מרכזי

News-israel.net/nlp

שיתוף:
מאמר קודםסולמאני חוסל בשל בגידת ״גורם שיעי״
המאמר הבאמקורות ביון: קטאר מתווכת למניעת הסלמה איראנית
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.