עיראק מגרשת את הכוחות האמריקניים מתחומה

הפלרמנט העיראקי החליט בתחילת השבוע על גירוש כל הכוחות האמריקניים מתחומה. ההחלטה היא הצהרתית ואינה מחייבת את השלטון המרכזי לפעולה מיידית ואולם גם ראש הממשלה העיראקי תמך בה ולכן יש לה משמעות מיוחדת. יצויין כי עיראק זועמת על החיסול בתחומה וכמו איראן שכנתה הכריזה על שלושה ימי אבל.

 

החלטת הגירוש באה בעקבות חיסולו של סולימאני האיראני סמוך לנמל התעופה של בגדאד בסוף השבוע שעבר.

 

מדובר במכה תדמיתית לנשיא טראמפ ולארצות הברית. נכון שהממשל תיכנן גם כך לצאת מתישהו מעיראק אבל כשמדובר בגירוש משפיל זו בהחלט בעיה לממשל האמריקני.

 

מעשית, נפלה עיראק לידי איראן כפרי בשל. האמריקנים בזבזו שתי מלחמות, טריליוני דולרים ואלפי הרוגים כדי בסופו של דבר לחסל את האוייב המר של הרפובליקה האיסלאמית, סדאם חוסיין, ולמסור את עיראק כמתנת תבוסה משפילה לידי טהראן.

 

זו בשורה רעה מאוד גם לישראל, לסעודיה, למצרים, למדינות המפרץ ובעיקר לירדן העלולה ליפול במהירות לידי המליציות הפרו איראניות שיתחילו לנוע מעירק מערבה כדי לחסל את השושלת ההאשמית ולחולל הפיכה שתמסור את הדליטה בירדן לידי הפלסטינים הקיצונים.

 

מדובר בהתפתחות בעייתית מבחינתה של ישראל ואין ספק שיש צורך להיערך בהצאם.

 

רמי יצהר Rami Yitzhar

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםהנתפס בהעתקה או בשימוש בסמארטפון ייפסל זמנית
המאמר הבאאחרי האסונות ובעקבות פשיטה משטרתית: נסגרו רוב אתרי הבנייה באשדוד
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.