הוגבל כוחו של טראמפ להחליט על דעת עצמו לבצע תקיפות וחיסולים

בית המבירים האמריקני הגביל הלילה את כוחו של כל נשיא אמריקני להחליט על דעת עצמו ומבלי להיוועץ עם איש לבצע התקפות וחיסולים נוסח זה שבוצע על קאסם סולימאני. הנימוק: מהלך כזה עלול לסבך את ארצות הברית במלחמה כוללת ולגרום הוצאות עתק המסכנות את הביטחון הלאומי והכלכלי.

 

מעתה יזדקק טראמפ להביא מהלכים דרמטיים כאלה לדיון מורדם וחשאי בוועדה נוסח ועדת החוץ והביטחון שלנו בקונגרס. טראמפ הגיב בבוז אופייני כי אילו הובא הנושא לדיון מוקדם ״ההחלטה שהתקבלה היא אבסורדית. הדמוקרטים היו מדליפים אודותיו לתקשורת״.

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםכבאות והצלה פירסמה אזהרה לציבור
המאמר הבאאיראן נאלצה להודות שהפילה את מטוס הנוסעים האוקראיני
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.