ישראלים בין הכלואים בהסגר באוניית טיולים ביפן

אלפי בני אדם נכלאו לשבועיים באוניית הטיולים הענקית והמפוארת. הם אינם מורשים לצאת מתאיהם ומקבלים מזון ממלצרים לבושי חליפות בידוד. באוניה לפחות עשרה תיירים ואזרחים ישראליים. משרד החוץ ערך בירור והודיע כי בינתיים, הישראלים אינם נמנים עם הנוסעים שנדבקו במחלה הקטלנית והמדבקת.

 

האונייה, ששטה בדגל יפני נעצרה מול חופי הונג קונג לאחר שאותרו בין 3,800 הנוסעים עשרה חולים בקורונה. הם מבודדים. קברניט האונייה קיבל הוראה להתרחק מהחוף וכל הנוסעים ואנשי הצוות מבודדים למשך שבועיים לפחות.

 

נמסר כי בין הנוסעים מצויים גם עשרה בעלי דרכון ישראלי שעד כה אינם כלולים ב-64 האנשים שאובחנו כנדבקים במחלה.

 

עדי ראייה מספרים על בידוד בתאים ואיסור לנוע בתוך הספינה כמו גם לבוא במגע עם נוסעים אחרים. במקביל דווח על אוניית טיולים נוספת וקטנה יותר המעוכבת מחוץ לנמל בהונג קונג לאחר שנוסעים לקו בתסמיני קורונה.

 

בינתיים דווח כי פיתוח החיסון נגד המחלה מתקדם במהירות וההערכה היא שיהיה מוכן להפצה בתוך חודשים ספורים. בישראל הוכנו חדרי אישפוז מבודדים בבית החולים תל השומר למקרה של איבחון חולים בישראל.

 

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםקלינגר מתנצל על התבוסה מול מכבי חיפה
המאמר הבאבניון צירף את אלירן עטר המקשיש ספורטיבית
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.