5,000 ישראלים מתים בשנה בבתי החולים מזיהומים אז למה אנחנו מתרגשים כל כך מהקורונה?

אפרופו הקורונה.
הרי 5,000 ישראלים מתים בכל שנה (לפי נתוני משרד הבריאות), רק מזיהומים שבהם נדבקים בהם בעת אשפוז או ביקור בבית חולים בארץ. אז מה בעצם מקור הפאניקה?

.

ובכן, יש אנשים שחיים בתחושת חרדה מתמדת. לרובם, זו הגנה מפני הידיעה הפנימית המעיקה שהם לוזרים. תחושת הסכנה המתמדת היא התירוץ הסמוי שלהם מהתמודדות עם הבעיות האמיתיות שהם רוצים וצריכים לשנות בחייהם.

.

אנשים כאלה נוהגים להפחיד את עצמם כל הזמן ותמיד יימצאו ממה להכנס לפאניקה תורנית. ובקיצור: ההפחדה העצמית המתמדת היא התירוץ הכי עלוב שהטיפש המציא כדי להישאר תקוע בביצה שקדח לעצמו.

 

.

התרופה: תתרחק מאנשים כאלה ואם אתה בדרגת כשירות נפשית גבוהה יותר, פשוט תהנהן לטיפשותם, אל תנסה להתווכח איתם (זה לא יעזור), ותצחק בלב תוך שאתה אומר לעצמך שוב ושוב: ״האידיוט הזה לא ידביק במחלת ההפחדה העצמית הכרונית שבה המסכן חלה״.

.

זהו עוד כלי הנלמד בקורס היסודות שאני מעביר במכללה לחדשנות. מוזמנים להירשם ולהירפא.

 

רמי יצהר Rami Yitzhar
טריינר NLP

שיתוף:
מאמר קודםגם חקירה פוליטית נוסח טורקיה לא מניבה מנדטים לביבי
המאמר הבאהמרכיבים של הפטיפונים
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.